Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Adam Bielan wystartuje do PE?

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Porozumienie) stwierdził, że "wiele na to wskazuje", iż będzie startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pytany o konwencję programową, która miałaby się odbyć 23 lutego, zaznaczył, że nie może tego oficjalnie potwierdzić, ale spodziewa się w tej sprawie komunikatu w najbliższym czasie.

Telewizja Republika

Adam Bielan pytany w radiowej Jedynce, czy będzie numerem jeden na liście PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu obejmującym woj. mazowieckie z wyjątkiem Warszawy, Bielan odpowiedział, że nie może tego jeszcze potwierdzić.

Ale wiele na to wskazuje, że będę startować do Parlamentu Europejskiego z okręgu mazowieckiego

 - dodał.

Myślę, że przynajmniej liderów list będziemy w stanie ogłosić opinii publicznej w ciągu kilku, kilkunastu dni

- powiedział Bielan, który jest politykiem partii Porozumienie wicepremiera Jarosława Gowina, współtworzącej wraz z PiS i Solidarną Polską, Zjednoczona Prawicę.

Wicemarszałek pytany o konwencję 23 lutego powiedział, że nie może tego potwierdzić oficjalnie, ale spodziewa się w tej sprawie komunikatu w najbliższym czasie.

Konwencja programowa nie będzie dotyczyć tylko i wyłącznie wyborów europejskich. Kampania do Parlamentu Europejskiego rozpocznie się wraz z ogłoszeniem daty wyborów przez pana prezydenta Andrzeja Dudę i myślę, że to będzie miało miejsce już po 23 lutego

 - powiedział.

Na tej konwencji będziemy mówić o naszych generalnych propozycjach programowych na kolejną kadencję, również w wyborach sejmowych

 - podkreślił.

Według wicemarszałka Zjednoczona Prawica nie przegra wyborów, pomimo łączącej się szeroko przed wyborami opozycji.

Wydaje mi się, że mamy bardzo dużą szansę uzyskać najlepszy wynik. Pokazują to sondaże. Przede wszystkim idziemy do tych wyborów mocni spełnieniem obietnic, które ogłaszaliśmy przed wyborami w 2015 roku. Myślę, że żaden rząd w dotychczasowej historii Polski nie może się pochwalić realizacją tylu postulatów programowych przedwyborczych

 - ocenił.

Adam Bielan zaznaczył, że wybory do PE będą bardzo ważne "dla polskiej sceny politycznej, ale będą przede wszystkim bardzo ważne dla Unii Europejskiej".

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#adam bielan #PE #wybory europejskie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo