Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!
Z OSTATNIEJ CHWILI
Polscy hokeiści przegrali z Niemcami 2:4 w swoim szóstym meczu mistrzostw świata Elity • • • Iga Świątek wygrała z Białorusinką Aryną Sabalenką 6:2, 6:3 w finale tenisowego turnieju WTA w Rzymie • • •

Para prezydencka przybyła do Gruzji

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą dziś wieczorem przybyli do Gruzji. Z gruzińskimi przywódcami polski prezydent będzie rozmawiać m.in.

Andrzej Hrechorowicz / KPRP
Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą dziś wieczorem przybyli do Gruzji. Z gruzińskimi przywódcami polski prezydent będzie rozmawiać m.in. o NATO i zbliżeniu Tbilisi z UE, ale główny akcent ma być położony na relacje dwustronne.

Prezydent podczas spotkań z władzami Gruzji omówi m.in. rozmowy na zeszłotygodniowym spotkaniu szefów państw i rządów NATO w Brukseli - poinformował szef gabinetu politycznego Krzysztof Szczerski. Według niego podczas ostatniego szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego Polska była jednym z krajów, które „upominały się o politykę otwartych drzwi” i kontynuowanie partnerstwa z takimi krajami jak Gruzja i Ukraina.

W Tbilisi prezydenci Andrzej Duda i Giorgi Margwelaszwili mają także przyjąć deklarację o polsko-gruzińskiej współpracy.

Oficjalnym powodem wizyty Andrzeja Dudy jest 25. rocznica ustanowienia polsko-gruzińskich stosunków dyplomatycznych po tym, gdy Gruzja uzyskała niepodległość po rozpadzie Związku Radzieckiego.

Prezydent wraz z małżonką rozpocznie oficjalną część wizyty we wtorek rano od powitania przez prezydenta Margwelaszwilego i jego małżonkę. Obaj prezydenci będą rozmawiać w „cztery oczy”, a następnie odbędą się rozmowy plenarne delegacji. Prezydent spotka się także z premierem Gruzji Giorgim Kwirikaszwilim oraz z szefem gruzińskiego parlamentu Iraklim Kobachidze.

Prezydent złoży też wieniec przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi oraz pomnikiem Bohaterów Poległych za Jedność Gruzji. Planowane jest spotkanie z korpusem dyplomatycznym, gruzińskimi intelektualistami i działaczami społecznymi.

Wizyta polskiego prezydenta w Gruzji potrwa do środy.

W środę prezydent spotka się z dowództwem oraz polskimi żołnierzami, policjantami i oficerami straży granicznej biorącymi udział w unijnej misji obserwacyjnej EUMM. Obecnie w misji uczestniczy blisko 20 Polaków. Para prezydencka weźmie także udział w otwarciu Alei Józefa Piłsudskiego w Tbilisi.
 

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

#wizyta #Andrzej Duda #Gruzja #Tbilisi

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
krs
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo