Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Tusk ponownie wezwany do prokuratury. Ma się stawić w Polsce w lipcu

Donald Tusk będzie ponownie przesłuchiwany przez prokuraturę w Warszawie. Byłemu premierowi przesłano wezwanie w charakterze świadka - poinformował portal rmf24.pl.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Donald Tusk będzie ponownie przesłuchiwany przez prokuraturę w Warszawie. Byłemu premierowi przesłano wezwanie w charakterze świadka - poinformował portal rmf24.pl.

Przesłuchanie ma się odbyć na początku lipca. Reprezentujący Tuska adwokat Roman Giertych nie chciał podać dokładnej daty. Dodał, że nie wie jakiej sprawy dotyczy to wezwanie. Portal wyborcza.pl poinformował, iż przedmiotem śledztwa jest tzw. zdrada dyplomatyczna. Z kolei rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik cytowana przez TVP Info powiedziała, że ma to związek z jednym z „postępowań okołosmoleńskich”.

Prokuratorzy z zespołu numer jeden Prokuratury Krajowej (wyjaśniającego okoliczności katastrofy smoleńskiej - red.) wezwali w charakterze świadka pana Donalda Tuska do postępowania prowadzonego w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, polegającego m.in. na nieprzeprowadzeniu sekcji zwłok ofiar katastrofy

- powiedziała Bialik.

Ujawniła, że były premier został wezwany do Polski na 5 lipca.

Wezwanie zostało wysłane przez Prokuraturę Krajową.

Przypomnijmy, 19 kwietnia Tusk zeznawał w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Sprawa toczy się przeciwko byłym szefom SKW.

Czytaj też: Krzysztof Szczerski ośmieszył Tuska przed przesłuchaniem. Co powiedział?

Według Romana Giertycha, na razie nie można stwierdzić, czy Tusk pojawi się na drugim przesłuchaniu w Warszawie.


 

 Źródło: PAP,rmf24.pl,niezalezna.pl

 

#prokuratura #Donald Tusk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
pb
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo