Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

​Wiceminister Sellin ostro: Niech prezydent Gdańska się nie wtrąca!

W programie Doroty Kani w Polskim Radiu 24 podjęto m.in kwestię powołania członków do rady programowej Europejskiego Centrum Solidarności. Minister kultury, prof.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
W programie Doroty Kani w Polskim Radiu 24 podjęto m.in kwestię powołania członków do rady programowej Europejskiego Centrum Solidarności. Minister kultury, prof. Piotr Gliński zgłosił kandydaturę Krzysztofa Wyszkowskiego. Z tą decyzją nie zgadza się prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który argumentuje, że Wyszkowski „to człowiek konfliktowy i destrukcyjny i wszędzie widzi i tropi domniemanych agentów służb wszelakich”.

W naszej czteroosobowej puli zgłosiliśmy Krzysztofa Wyszkowskiego. Ku naszemu zdumieniu prezydent Gdańska zaczął się wtrącać. Apelujemy do Pawła Adamowicza, by nie wtrącał się do naszych kandydatów – mówił w programie Doroty Kani wiceszef resortu kultury Jarosław Sellin.

Zaznaczył, że resort nie neguje kandydatów prezydenta, choć „miałoby powody” – ministerstwo mogłoby sprzeciwić się kandydaturze Władysława Frasyniuka, kandydata prezydenta Adamowicza do ECS.

Jeżeli prezydent Gdańska mówi, że nie zgadza się na legendę, człowieka zasłużonego dla Solidarności, bo używa sformułowania, że jest postacią kontrowersyjną, to czy my, jako politycy obecnego układu rządzącego, nie możemy określić tak na przykład Władysława Frasyniuka, który nawet wulgarnymi słowy ocenia współczesną rzeczywistość polityczną?

– pytał wiceminister.

Przypomniał, że do powołania rady programowej Europejskiego Centrum Solidarności uprawnionych jest kilka instytucji, a każda z nich ma określoną pulę kandydatów. Dodał, że ministerstwo kultury nie zamierza wtrącać się do kandydatur innych organizatorów, bo każdy z nich ma autonomię i o to samo apeluje do Pawła Adamowicza.

 Źródło: Polskie Radio 24,niezalezna.pl

 

#Europejskie Centrum Solidarności #Krzysztof Wyszkowski #Paweł Adamowicz #Jarosław Sellin

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

plk,mg
Wczytuję ocenę...
Wideo