Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Wzruszające słowa córki rtm. Pileckiego: Dziękuję prezydentowi, który potrafi służyć Polsce

W trakcie uroczystości w Pałacu Prezydenckim w imieniu kombatantów oraz osób pielęgnujących pamięć o Żołnierzach Wyklętych głos zabrała Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Witolda Pilec

Krzysztof Sitkowski/prezydent.pl
W trakcie uroczystości w Pałacu Prezydenckim w imieniu kombatantów oraz osób pielęgnujących pamięć o Żołnierzach Wyklętych głos zabrała Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Witolda Pileckiego. W niezwykle wzruszający sposób podziękowała ona prezydentowi Andrzejowi Dudzie za zaangażowanie przywracanie pamięci o Żołnierzach Niezłomnych.

W związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Pałacu Prezydenckim wręczone zostały odznaczenia państwowe kombatantom i osobom pielęgnującym pamięć o Żołnierzom Wyklętym. „Bez honoru jest państwo, które nie pamięta o swoich bohaterach i nie czci ich” - mówił prezydent Andrzej Duda.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mocne przemówienie prezydenta Dudy: Bez honoru jest państwo, które nie pamięta o swoich bohaterach
 
Po wystąpieniu prezydenta Andrzeja Dudy głos zabrała Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Witolda Pileckiego. Jej słowa wywołały spore wzruszenie wśród osób obecnych w Pałacu Prezydenckim:

- Dzisiejsze święto jest tak promienne, tak piękne, że aż trudno nam ubolewać nad losem tych żołnierzy. Dzisiaj możemy być dumni, że to, co zamierzaliśmy w stosunku do Polski zostało wykonane. Wszyscy, którzy polegli są dzisiaj z nami tutaj i cieszą się, że nie zaprzepaściliśmy ich ideałów, że takie hasła jak Bóg, Honor i Ojczyzna dla nas tyle znaczą i w ten sposób wychowujemy następne pokolenia. Dzięki nim [Niezłomnym Żołnierzom Wyklętym - przyp. red.], dzięki ich walce jesteśmy dzisiaj bezpieczni. Musimy tylko pracować, uczyć się, żeby Polska mogła być wspaniała i atrakcyjna dla całego świata. Takiej historii jaką ma Polska nie ma żaden kraj. Duma z tego, że się jest Polakiem powinna być jak najszerzej promowana. Dziękuje Panu Prezydentowi, że jest jak dobry ojciec, który zawsze o wszystkich pamięta. Potrafi służyć Polsce – mówiła córka rotmistrza Witolda Pileckiego.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#historia #Andrzej Duda #Witold Pilecki #Żołnierze Wyklęci

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
rz,MP
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo