Dopłacimy do starych niemieckich elektryków. Rząd Tuska będzie ratował Berlin! » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

​Scena, która o Platformie mówi wszystko. Przypomniał ją Jarosław Kaczyński

Totalna opozycja i jej zwolennicy musieli mieć nietęgie miny, kiedy słuchali słów Jarosława Kaczyńskiego. Szczególnie jednego fragmentu jego wystąpienia.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Totalna opozycja i jej zwolennicy musieli mieć nietęgie miny, kiedy słuchali słów Jarosława Kaczyńskiego. Szczególnie jednego fragmentu jego wystąpienia. Podczas debaty nad odwołaniem marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego prezes Prawa i Sprawiedliwości przypomniał bowiem pewną scenę sprzed kilku lat. Chodzi o udokumentowany na zdjęciu moment, gdy w sali plenarnej parlamentu Ewa Kopacz kłania się w pas Donaldowi Tuskowi. On był wtedy premierem, ona drugą osobą w państwie, czyli marszałkiem sejmu. 

Dziś przed głosowaniem wniosek Platformy uzasadniał Grzegorz Schetyna. Po nim głos zabrał Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości podziękował szefowi PO za wystąpienie. – On tutaj znakomicie scharakteryzował osiem lat rządów PO w sejmie – ocenił. Wspomniał w tym kontekście o odrzucaniu praw opozycji, „mówieniu, że opozycja musi być anihilowana” i „przypominaniu: wygrajcie wybory”. – No to wygraliśmy – powiedział prezes PiS.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Zaorany”, „biadolenie”, „nie ośmieszaj się” – bez litości po wystąpieniu Schetyny

Jarosław Kaczyński dodał, że mógłby wprowadzić niewielkie zmiany w wystąpieniu Schetyny, podać tam kilka nazwisk, i byłoby to wystąpienie na temat nie Prawa i Sprawiedliwości, ale Platformy. Następnie przypomniał „panią, która swego czasu w pas kłaniała się mężczyźnie, panu Tuskowi”.

Chodziło o uchwycony na zdjęciu moment z czasów, kiedy Ewa Kopacz była marszałkiem sejmu, a Donald Tusk szefem rządu. Moment wielce wymowny, przypomniany również przez internautów… 


 Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

#Ewa Kopacz #Donald Tusk #Platforma Obywatelska #PO #Jarosław Kaczyński

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Paweł Krajewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo