Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Polscy lekarze wojskowi z prestiżową nagrodą

Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM) w Warszawie zdobyli główną nagrodę w konkursie prac naukowych podczas konferencji amerykańskich ortopedów wojskowych. Z laureatam

CO MON
Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM) w Warszawie zdobyli główną nagrodę w konkursie prac naukowych podczas konferencji amerykańskich ortopedów wojskowych. Z laureatami konkursu prac naukowych prezentowanych na Konferencji Amerykańskich Ortopedów Wojskowych (SOMOS 58th Annual Meeting) - ppłk. lek. Marcinem Wojtkowskim oraz mjr. lek. Jakubem Ziółkiem z Kliniki Ortopedii i Traumatologii WIM spotkał się dzisiaj podsekretarz stanu w MON Wojciech Fałkowski.

Pierwszy raz w prawie 60-letniej historii wyróżniono badania lekarzy spoza Stanów Zjednoczonych. Główną nagrodę w konkursie prac naukowych zaprezentowanych na konferencji zdobyła praca lekarzy z WIM, zajmujących się badaniem żołnierzy rannych i poszkodowanych w efekcie wybuchu improwizowanych ładunków wybuchowych w Afganistanie (tzw. Projekt AFGAN).

Naszym celem jest tworzenie ze szpitali wojskowych, ze szpitala w Warszawie ośrodków, które będą wiodące w kraju. Chcemy, aby Wojskowy Instytut Medyczny był na poziomie międzynarodowym. Żeby marka, nazwa i doświadczenia lekarzy kojarzyły się na całym świecie z wysokim poziomem i dobrą jakością. Przyznana w USA nagroda pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze i jest powodem do dumy i radości – mówił wiceminister Fałkowski.

Jak informuje MON, praca Polaków była jedną z ok. 40 ocenianych w dorocznym konkursie zgłoszonym na SOMOS 58th Annual Meeting. Komisja naukowa konferencji przyznała jej najwyższe noty. To dla WIM, ale też dla całej Wojskowej Służby Zdrowia, olbrzymi powód do satysfakcji, gdyż uczestnikami konferencji byli głównie specjaliści ze Stanów Zjednoczonych oraz zaproszeni goście z wiodących ośrodków ortopedycznych w Kanadzie, Norwegii, Izraelu i Wielkiej Brytanii.

Nagroda przyznana w USA to sukces Polski, polskich lekarzy i medycyny wojskowej. To wyróżnienie jest uhonorowaniem wielu lat pracy naszych lekarzy– powiedział podczas spotkania dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak.

 Źródło: MON

 

#USA #WIM #lekarze #wyróżnienie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
iggys
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo