Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

To było samobójstwo? Oficera SKW znaleziono powieszonego

Rzecznik MON potwierdził informację o śmierci oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Z kolei Cezary Gmyz ujawnił, że mężczyzna powiesił się.

skw.gov.pl
Rzecznik MON potwierdził informację o śmierci oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Z kolei Cezary Gmyz ujawnił, że mężczyzna powiesił się. – Wstępnie zakładamy, że było to samobójstwo, nic nie wskazuje na udział tzw. osób trzecich - powiedział dziennikarz na antenie Telewizji Republika.

Dzisiaj rano informowaliśmy, że w Mińsku Mazowieckim znaleziono zwłoki wysokiego rangą oficera SKW.  Wówczas jeszcze niewiele było wiadomo o okolicznościach śmierci.

CZYTAJ WIĘCEJ: Znaleziono zwłoki oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Jak zginął?

"W Mińsku Mazowieckim znaleziono ciało oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego" - potwierdził rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz w rozmowie z dziennikarzem RMF FM. Ta rozgłośnia jako pierwsza informowała o tragedii. "Bartłomiej Misiewicz nie odpowiada jednak na kluczowe pytania: gdzie znaleziono ciało oficera SKW, co mogło być przyczyną zgonu i czy śmierć wojskowego mogła mieć związek z jego pracą".

Więcej informacji na antenie Telewizji Republika podał dziennikarz śledczy Cezary Gmyz.

– Udało mi się ustalić, że mamy do czynienia z samobójstwem Waldemara K, oficera, podpułkownika – powiedział. – Wstępnie zakładamy, że było to samobójstwo, nic nie wskazuje na udział tzw. osób trzecich. Znaleziono go powieszonego – dodał.

Publicysta dodał, że mężczyzna "był poza służbą czynną, a jego nazwisko nie występuje w raporcie z likwidacji w WSI".

– Nie udało mi się dowiedzieć, czy miał on związek ze Smoleńskiem. Śmierć taka, jak ta, przed długim weekendem, budzą pewnego rodzaju wątpliwości. Nie chciałbym jednak tutaj spekulować, mam nadzieję, że odpowiednie służby działają w sposób wreszcie profesjonalny i tę sprawę wyjaśnią – wyjaśnił dziennikarz.

Tematem zajęła się również TVN24 - niestety, nawet materiał o takiej tragedii został wykorzystany do politycznych rozgrywek.

"Oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, którego ciało znaleziono w środę, odpowiadał za niezwykle wrażliwą dziedzinę: certyfikaty bezpieczeństwa dla firm z sektora zbrojeniowego - dowiedział się portal tvn24.pl. - Ta tragedia to widoczny sygnał, że w całej służbie dzieje się źle - komentuje generał Janusz Nosek, były szef SKW" - tak tvn24.pl zapowiedział swoją publikację.

 Źródło: RMF FM,tvn24.pl,telewizjarepublika.pl,niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
gb
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo