Wolność dana nam jest jak resztki dla psa, czyli przypadek ośmiu gwiazdek Czytaj więcej w GP!

Bezrobocie najniższe od 24 lat

Z najnowszego raportu wynika, że w kwietniu stopa bezrobocia wyniosła 9,6 proc. To o 0,4 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Z najnowszego raportu wynika, że w kwietniu stopa bezrobocia wyniosła 9,6 proc. To o 0,4 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej. Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  wynika, że tak niską stopę bezrobocia w kwietniu odnotowano po raz pierwszy od 1992 r.

- Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych na koniec kwietnia 2016 roku wyniosła 1 mln 523,8 tys. osób i w porównaniu do marca spadła o 76,7 tys. osób- czytamy w komunikacie KPRM.

Okazuje się, że liczba bezrobotnych zmniejszyła się we wszystkich województwach. Najbardziej w zachodniopomorskim – o 6,5 proc. (o 5,2 tys. osób); lubuskim – o 6,2 proc. (o 2,5 tys. osób) i podkarpackim – o 6,0 proc. (o 7,5 tys. osób). Pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 139 tys. ofert pracy i aktywizacji zawodowej. To o 25 proc. więcej niż w kwietniu 2015 r.
 

- W kwietniu 2015 r. stopa bezrobocia wynosiła 11,1 proc., czyli o 1,5 pkt. proc. więcej niż teraz. - informuje KPRM.

 



Źródło: niezalezna.pl,premier.gov.pl

rz