Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Haniebne wystąpienie HGW w rocznicę powstania w Getcie Warszawskim

Politycy PO wykorzystają każdą okazję do ataku politycznego. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie uszanowała pamięci Powstańców w Getcie Warszawskim.

Politycy PO wykorzystają każdą okazję do ataku politycznego. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie uszanowała pamięci Powstańców w Getcie Warszawskim. W swoim wystąpieniu, czytanym z kartki HGW mówiła o rzekomym antysemityźmie panującym w Polsce i o politykach, którzy wyrażają tylko "cichy sprzeciw".

Dziś obchodzimy rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Prezydent Andrzej Duda mówił o bohaterach, którzy "tu się wychowali, w tradycji powstań, gdzie walczono o wolność".

Po nim wystąpiła prezydent Warszawy, będąca zarazem jednym z liderów Platformy Obywatelskiej.

We Wrocławiu spalono kukłę Żyda, a kilka dni temu w ślad za milczącą postawą polityków, odprawiono mszę, w której szkalowano Polaków i Polki o odmiennych poglądach. Cała klasa polityczna powinna wyrazić głośny, a nie cichy sprzeciw! - mówiła HGW.

Dokładnie 73 lata temu żydowskie podziemne formacje wystąpiły zbrojnie na terenie warszawskiego getta. Powstanie trwało od 19 kwietnia do połowy maja 1943 roku. Uroczystości upamiętniające wybuch Powstania odbędą się w południe przed Pomnikiem Bohaterów Getta na warszawskim Muranowie.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
pk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo