Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Przegrany ​Wałęsa próbuje jeszcze kąsać. Insynuacjami atakuje prezydenta Dudę

Trudno już na poważnie traktować wpisy jakie zamieszcza na blogu Lech Wałęsa. Komentatorzy oceniają, że z kolejnymi oświadczeniami ośmiesza się jeszcze bardziej. Nawet zagorzali obrońcy b.

Lech Wałęsa atakuje Andrzeja Dudę; Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Trudno już na poważnie traktować wpisy jakie zamieszcza na blogu Lech Wałęsa. Komentatorzy oceniają, że z kolejnymi oświadczeniami ośmiesza się jeszcze bardziej. Nawet zagorzali obrońcy b. prezydenta powolutku wycofują się rakiem. W  jednym z ostatnich wpisów Wałęsa zaatakował prezydenta Andrzeja Dudę.
 
IPN ujawnia teczki TW „Bolek”, w mediach zaczyna wrzeć. Im więcej materiałów (skanów z donosów, pokwitowań odbioru pieniędzy, czy lojalek) pojawia się w sieci, tym więcej oświadczeń Wałęsy na wykop.pl.
 
W jednym z ostatnich wpisów napisał (pisownia oryginalna):
 

„Panie Prezydencie Duda ja tu nie mam do czego się przyznać z tego co wiem to Pan ma doczego się przyznać ..Pozdrawiam „

– stwierdził Wałęsa. Nie odniósł się do faktów, ale do tego jesteśmy już przyzwyczajeni.

To zapewne odpowiedź na wywiad Andrzeja Dudy w wp.pl. A prezydent mówił m.in:

Lech Wałęsa jest człowiekiem specyficznym. Obiektywnie patrząc, cała sprawa jest dla niego ciężka. Jest mi przykro, że Lech Wałęsa nie zdobył się na gest powiedzenia prawdy - to by wiele zmieniło. Życie stwarza szanse. Lech Wałęsa tej szansy nie wykorzystał 

– mówił prezydent Duda.

Dodał, że naukowcy wiedzieli o tym od dawna.

Przecież ukazała się książka pana dr. Cenckiewicza i pana dr. Gontarczyka na ten temat i już przecież chyba wtedy dla wszystkich, którzy czytali tę książkę, opartą na bardzo twardych dowodach, jasne było, jakie są fakty i jaka jest prawda

– zaznaczył Andrzej Duda.
 
Jednocześnie Lech Wałęsa cały czas utrzymuje, że opublikowanie dokumentów na jego temat pomoże mu w dojściu do prawdy, że wszystkie te papiery były sfabrykowane.
 
Dodał, że chce dostać ksero całości tych akt, jakie ma w posiadaniu IPN. I zaznaczył, ze „będzie w sobotę w Warszawie”. Komitet Obrony Demokracji poinformował natomiast, że w niedzielę 28 lutego Wałęsa ma pojawić się na ich manifestacji.

Wpis Wałęsy – w oryginale:

„Ja nie widziałem dokumentacji ,która jest pokazywana przez IPN .Słyszę jednak teksty jak zachowanie czy informacje .porażająca .Uczestniczyłem w różnych sytuacjach , ale w porażających czy przerażających nigdy a już moje postępowanie nigdy takowych nie produkowało .Niech mi ktoś powie o co tu chodzi .Dobrze by było też otrzymać ksero całości tych materiałów by się można odnieść . .Kto widział może Pan Kuczyński bo mówił porażające niech mi powie tą drogą o co chodzi .Będę w sobotę w Warszawie .”

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo