Tygodnik Lisa „zapisał” prezydenta do ONR. Na zmontowanym zdjęciu​

Nieistniejące zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy ze sztandarem Obozu Narodowo-Radykalnego? Dla „Newsweeka” nie ma rzeczy niemożliwych!

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Andrzej Hrechorowicz/prezydent.pl
Nieistniejące zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy ze sztandarem Obozu Narodowo-Radykalnego? Dla „Newsweeka” nie ma rzeczy niemożliwych! Za pomocą programu komputerowego dziennikarze czasopisma, redaktorem naczelnym którego jest Tomasz Lis, połączyli dwa zdjęcia PAP – jedno z prezydentem, drugie z ONR-owcami – i dodali do newsa, którego tytuł wprowadzał w błąd.

Dziś Kancelaria Prezydenta zdementowała wcześniejsze doniesienia mediów o tym, że Andrzej Duda rzekomo objął patronatem I Hajnowski Marsz Żołnierzy Wyklętych z udziałem ONR.


fot. prezydent.pl

Jednak „Newsweek” na swoim portalu umieścił wiadomość pod tytułem „Prezydent wycofał poparcie dla marszu narodowców”, ilustrując ją zdjęciem Andrzeja Dudy na tle sztandaru ONR.


fot. twitter.com

Na wpis zareagowała Kancelaria Prezydenta. Prezydent Andrzej Duda nie mógł "wycofać się z poparcia" dla marszu, ponieważ nigdy takiego poparcia nie udzielił – napisał na Twitterze dyrektor Biura Prasowego KP Marek Magierowski.


fot. twitter.com

Informacja o marszu w Hajnówce pojawiła się na stronie poświęconej WSZYSTKIM uroczystościom, nie zaś na stronie z obchodami objętymi patronatem. Została usunięta, gdyż organizatorzy naruszyli zasady obowiązujące wnioskodawców. W takiej sytuacji nie możemy wspierać wspomnianej inicjatywy – dodał Magierowski.

Z kolei w sprawie zmontowanego zdjęcia zainterweniował urzędnik Kancelarii Prezydenta Marcin Kędryna. Jak podkreślił, jest to fotomontaż na podstawie zdjęć dwóch fotografów Polskiej Agencji Prasowej – Rafała Guza i Tomasza Gzella.


fot. twitter.com

Manipulację zdjęciem zauważyli również internauci.


fot. twitter.com


fot. twitter.com

 Źródło: niezalezna.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
oa
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo