Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Co tak rozbawiło Jarosława Kaczyńskiego? Zagadka rozwiązana – WIDEO

Od rana mainstream miał nie lada zagadkę do rozwikłania. Zachodzono w głowę, co tak bardzo rozbawiło prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Autor: plk

Od rana mainstream miał nie lada zagadkę do rozwikłania. Zachodzono w głowę, co tak bardzo rozbawiło prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Trwające około trzydziestu sekund nagranie ze śmiejącym się Jarosławem Kaczyńskim analizowano na wszelkie sposoby, podając kolejne wersje powodu wesołości szefa partii rządzącej. Wreszcie ciekawość została zaspokojona – okazało się, że Kaczyńskiego rozśmieszył XVII-wieczny list Kozaków zaporoskich.

Krótki filmik z prezesem PiS narobił sporego zamieszania w sieci i zyskał dość dużą popularność. W mainstreamowych mediach zastanawiano się, co wprawiło Jarosława Kaczyńskie w tak doskonały nastrój.

Zagadkę rozwikłał dziennik „Fakt”. Dziennikarze tabloidu dowiedzieli się „od jednego z ważnych polityków PiS”, że szef partii rządzącej śmiał się z XVII-wiecznego listu Kozaków zaporoskich do sułtana Mehmeda IV.

Gazeta przypomina też, że nie wiadomo, czy dokument jest autentyczny, ale miał być odpowiedzią Siczy Zaporoskiej na ultimatum muzułmańskiego władcy, który domagał się, aby zaprzestali najazdów na jego ziemie.Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić” – to właśnie – według „Faktu” – ten fragment listu miał rozbawić Jarosława Kaczyńskiego.

Sprawę skomentował Paweł Szefernaker. – Myślę, że gdyby więcej polityków podchodziło z takim dystansem, do tego co widzą w sieci, to w polskiej polityce byłoby więcej radości – powiedział tabloidowi poseł PiS i Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zobacz wideo:

Autor: plk

Źródło: niezalezna.pl,fakt.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane