Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

„Komitet obrony d... na fotelach” – antyKODowa demonstracja w Londynie

„Malowani demokraci, ambasada wam dziś płaci”, „Komitet obrony d... na fotelach” – takie m.in.

niezalezna.pl
„Malowani demokraci, ambasada wam dziś płaci”, „Komitet obrony d... na fotelach” – takie m.in. hasła – skierowane do organizatorów i uczestników demonstracji tak zwanego Komitetu Obrony Demokracji – przynieśli w sobotę na kontrmanifestację mieszkający w Londynie Polacy.

Nie mamy dowodów na to, że manifestacje zorganizowała ambasada, ale uważam, że to bardzo możliwe. Połowa protestujących to bywalcy ambasady, sama postkomunistyczna elita – podkreślał organizator kontrpikiety. – Tu, w Londynie, KOD wspiera ambasadę, wiedząc, że już im dużo nie zostało – dodawał i przypomniał problemy z głosowaniem w ostatnich wyborach. – Przyczynili się manifestujący w „obronie demokracji” pracownicy ambasady – relacjonował.

Razem z nim w kontrmanifestacji uczestniczyło kilkudziesięciu Polaków, którzy przynieśli ze sobą m.in. zdjęcia Jaruzelskiego, Kiszczaka, Michnika, Wałęsy oraz Dukaczewskiego. Od KOD-ziarzy oddzielała ich londyńska policja.


fot. niezalezna.pl

Na Wyspach Brytyjskich przebywa największa grupa emigrantów. Według szacunków, w ciągu ostatnich dziesięciu lat – czyli w przeważającym czasie za rządów Platformy Obywatelskiej – z Polski wyjechało prawie trzy miliony osób.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
MP
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo