Kobieta ok. godz. 14 prowadziła toyotę yaris. Została zauważona, kiedy jechała ulicą Byszewską w Łodzi. Auto wykonywało dziwne manewry. Kierowcą okazała się 43-letnia kobieta. Miała dwa promile alkoholu w organizmie. Była agresywna wobec policjantów, więc w kajdankach trafiła do izby wytrzeźwień.
Jak dowiedział się nieoficjalnie fakt.pl jest to wiceminister sprawiedliwości Monika Zbrojewska. Łódzka policja poinformowała portal: - Mogę potwierdzić, że jest to Monika Z., osoba pracująca w ministerstwie sprawiedliwości - powiedziała Joanna Kącka, rzeczniczka łódzkiej policji.
Monika Zbrojewska jest adwokatem i doktor habilitowaną nauk prawnych. W ministerstwie sprawiedliwości pracuje od listopada 2014 r.