Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Ustawa antysmogowa podpisana

Kancelaria Prezydenta RP informuje, że Prezydent RP Andrzej Duda w dniu 6 października podjął decyzję o podpisaniu ustawy Prawo ochrony środowiska, tzw.

Andrzej Hrechorowicz/prezydent.pl
Kancelaria Prezydenta RP informuje, że Prezydent RP Andrzej Duda w dniu 6 października podjął decyzję o podpisaniu ustawy Prawo ochrony środowiska, tzw. „ustawy antysmogowej”.  Wcześniej na ten temat w mediach pojawiały się sprzeczne informacje. Niektóre redakcji informowały, że ustawa została już podpisana, inne, że decyzje w tej sprawie będą dopiero zapadać.

Zgodnie z treścią komunikatu ustawa ma umożliwić m.in. zastosowanie na szczeblu lokalnym prawnych rozwiązań, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza i ochrony przed hałasem.

Władze lokalne, uwzględniając potrzeby zdrowotne mieszkańców oraz oddziaływanie na środowisko, będą mogły wprowadzać na konkretnym terenie normy techniczne, emisyjne i jakościowe dla instalacji spalania paliw. Takie rozwiązania powinny przyczynić się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji – informuje Kancelaria Prezydenta.

Przed podpisaniem ustawy odbyły się szerokie konsultacje społeczne.

Podpisana ustawa daje szansę rozwojowi nowoczesnych technologii w górnictwie.
Ustawa antysmogowa przed podpisaniem była przedmiotem szerokich konsultacji społecznych w ramach działalności Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta.

 Źródło: niezalezna.pl,prezydent.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
rz
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo