Maciej Łopiński, jeden z ministrów Andrzeja Dudy, ujawnił w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”, że z Pałacu Prezydenckiego zniknęły obrazy.
– Nie wiadomo, co się stało z dwoma zabytkowymi obrazami – mówił Łopiński. Chodzi o dzieła sztuki, które należą do Muzeum Narodowego. I nie jest to jedyna zguba. „Fakt” dowiedział się, że brakuje również jednej rzeźby.
– Już się pojawiły ze strony Platformy zarzuty, że szukamy kwitów i haków – powiedział Maciej Łopiński w rozmowie z „Do Rzeczy”. – Nie szukamy, ale jeśli w pałacu nie możemy odnaleźć dzieł sztuki, to ktoś za to odpowiada – dodawał.
Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Muzeum Narodowym. – Dział inwentaryzacji muzeum sprawdza te informacje – poinformowała nas Marta Dziewulska z MN.
Jak podawaliśmy na początku sierpnia, budżet Kancelarii Prezydenta został mocno uszczuplony przez ekipę Bronisława Komorowskiego. Spora część z 168 milionów – tyle wynosił budżet na 2015 rok – została bowiem wydana. Szczególnie duże wydatki poczyniono w ostatnich miesiącach kadencji i po przegranych przez Komorowskiego wyborach.