Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Exit poll: Eurosceptyczna Syriza znowu wygrywa w Grecji. Konieczna koalicja

Koalicja Radykalnej Lewicy - Syriza Aleksisa Ciprasa wygrała przedterminowe wybory w Grecji, jednak do rządzenia będzie potrzebować koalicjanta.

flickr.com/photos/altraeuropa/
Koalicja Radykalnej Lewicy - Syriza Aleksisa Ciprasa wygrała przedterminowe wybory w Grecji, jednak do rządzenia będzie potrzebować koalicjanta. Tak, według sondażu exit poll pięć greckich stacji telewizyjnych, wygląda wynik dzisiejszego głosowania w tym kraju. Badanie przeprowadzone przed lokalami wyborczymi daje Syrizie 30-34 procent głosów, a największej partii opozycyjnej - konserwatywnej Nowej Demokracji od 28,5-32,5 proc.

Dzisiejsze głosowanie to już drugie w tym roku przedterminowe wybory do parlamentu greckiego. Były konieczne, ponieważ 20 sierpnia ówczesny premier Aleksis Cipras, ogłosił swoją dymisję. Dla Grecji to także piąte wybory w ciągu ostatnich sześciu lat, nie wliczając w to lipcowego referendum tzw. "pakietu pomocowego" trojki - Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego.

Opierając się na danych sondażu exit poll nie można dziś całkowicie wykluczyć zwycięstwa euroentuzjastów. Niezależnie od tego kto wygra - do utworzenia rządu konieczna będzie koalicja. Na trzecim miejscu znalazła się prawicowa Złota Jutrzenka z poparciem 6,5-8 proc. Oprócz Syrizy i Nowej Demokracji w greckim parlamencie miałoby się znaleźć sześć partii. Jedność Ludowa (dysydenci z lewicowej Syrizy), jak wynika z sondażu - nie przekroczyła trzyprocentowego progu wyborczego. 


twitter.com


twitter.com


 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
sp
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo