Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Pierwszy sondaż po debacie o imigrantach. PiS wyprzedza PO już o 18 pp

"Sprawa imigrantów ważniejsza od niższych podatków" - napisał na Twitterze politolog, Marcin Palade.

Filip Blazejowski/Gazeta Polska
"Sprawa imigrantów ważniejsza od niższych podatków" - napisał na Twitterze politolog, Marcin Palade. Jak wynika z jego prognozy badawczej , Zjednoczona Prawica cieszy się już poparciem blisko połowy wyborców. W pierwszym po głośnej debacie sejmowej nt. przyjęcia do Polski uchodźców badaniu preferencji partyjnych Prawo i Sprawiedliwość i sojusznicy cieszą się poparciem 43 procent respondentów, a na Platformę Obywatelską głosować chce dokładnie co czwarty wyborca. Na granicy progu znalazła się lewica i PSL.

Jeśli dziś miałyby odbyć się wybory parlamentarne, w Sejmie znalazłyby się oprócz PiS i PO jeszcze trzy ugrupowania: Zjednoczona Lewica Millera i Palikota, Ruch Kukiza i PSL. ZLew zdobył w badaniu 8,5 proc. (jako koalicja potrzebuje ponad 8 proc. by wejść do Sejmu), Kukiza chce poprzeć 6 proc. respondentów, a partię Janusza Piechocińskiego 5,5 proc.

Oddzielnie Palade podaje liczbę posłów z każdej partii, jaka dostałaby się do Sejmu. W tym wyliczeniu ludowcy prześcigają Pawła Kukiza. Podział mandatów wygląda następująco: PiS+PR+SP 256 posłów, PO 141, SLD+TR 33, PSL 18 i Ruch Kukiza 11 posłów.

Co oczywiste, największe zmiany odnotowały dwie główne partie. PiS miałby według badania 99 posłów więcej, a PO o 66 mniej niż wprowadziło w 2011 r.

 Źródło: niezalezna.pl,palade.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
sp
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo