Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Kopacz chce przyjąć 12 tys. uchodźców, bo... "Tyle przychodzi na mecze Legii" - tłumaczy

Premier Ewa Kopacz nie pozostawia złudzeń. Decyzja o obowiązkowym przydziale kilkunastu tys. uchodźców do Polski już została podjęta.

screen
Premier Ewa Kopacz nie pozostawia złudzeń. Decyzja o obowiązkowym przydziale kilkunastu tys. uchodźców do Polski już została podjęta. Szefowa rządu pytana dziś o tę sprawę, broniła decyzji o przeniesieni do Polski 12 tys. emigrantów. "To tyle, ile przychodzi na mecze Legii” - tłumaczyła Kopacz, dodając, że jak trafią oni do Polski, to "naprawdę będzie trzeba dużo wysiłku, żeby ich znaleźć".

Po zwiedzaniu Muzeum Warszawskiej Pragi, Ewa Kopacz była pytana przez dziennikarzy o stanowisko polskiego rządu ws. przydziału emigrantów. Dziś wyszło na jaw, że Donald Tusk już pozbawił nas na forum Unii Europejskiej prawa weta ws. przyjęcia do Polski uchodźców. Ewa Kopacz nie widzi problemu:

„Gdybyście państwo nawet te 12 czy 10 tys., o której teraz głośno się spekuluje, to tyle, ile przychodzi na mecze Legii?” - pytała premier. Jej słowa relacjonuje portal 300polityka.pl:

„Jeśli teraz państwo to rozdzielicie na cały kraj, to naprawdę trzeba będzie dużo wysiłku, żeby znaleźć tę osobę. Tym bardziej, że one będą do nas przybywać w ciągu 2 lat. Chcemy przyjmować uchodźców, a nie tych, których oglądacie w telewizji” - tłumaczyła Kopacz.

To kolejna zmiana zdania przez szefową rządu.Jeszcze pod koniec lipca br. mówiła, że "Polska przyjmie 2 tysiące uchodźców", z czego 1100 osób w ramach relokacji z Unii Europejskiej i 900 w ramach przesiedleń spoza UE. Kilkanaście dni temu, już mówiła o większej liczbie, choć twardo podkreślała, że jest przeciwko przymusowym przydziałom ze strony władz UE wobec Polski.

"Polska nie zgadza się na wymuszanie kwot uchodźców przez Unię Europejską" - mówiła na początku września Ewa Kopacz. Już w czwartek - dzięki głosom europosłów PO - przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego, Martinowi Schulzowi udało się przeforsować poparcie dla decyzji Komisji Europejskiej, według której z obowiązkowego przydziału Polska dostanie 9 287 uchodźców.

CZYTAJ WIĘCEJ: Podział wśród europosłów PO! Niezalezna.pl ujawnia kulisy głosowania ws. uchodźców 

H

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
sp
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo