Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Kopacz już skapitulowała ws. uchodźców? Wojewoda mazowiecki gotowy do ich przyjęcia

– Poważnie rozważamy zwiększenie naszego zaangażowania – oświadczyła Ewa Kopacz.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
– Poważnie rozważamy zwiększenie naszego zaangażowania – oświadczyła Ewa Kopacz. Wszystko wskazuje więc na to, że premier, choć jeszcze wprost tego nie wyraziła, podporządkowała się dyktatowi Zachodu i Polska przyjmie kilkanaście tysięcy uchodźców. Zdają się to również potwierdzać działania wojewody mazowieckiego, który powołał pełnomocnika ds. migracji. Jego zadaniem będzie stworzenie regionalnej polityki migracyjnej w celu integracji społecznej i kulturowej rosnącej liczby cudzoziemców.

W środę premier wymyśliła sobie spotkanie i rozmowy z liderami wszystkich partii a temat uchodźców. Zarzucono jej, że w ten sposób próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność za przyjęcie do Polski imigrantów i w efekcie w spotkaniu, oprócz ministrów i marszałka Sejmu, wziął udział jedynie szef PSL Janusz Piechociński.

Grozi nam przywrócenie granic w Europie. Czy tego właśnie chcemy dla Polaków i polskich przedsiębiorców, żeby znowu stali w kolejkach na granicach? Grozi nam załamanie europejskiej solidarności, z której my, Polacy, korzystamy i nadal chcemy korzystać

– mówiła w trakcie spotkania Kopacz, cytowana przez portal 300polityka.pl.

Co z naszą wschodnią granicą? Czy jeśli zagrozi nam z tamtej strony poważne niebezpieczeństwo, to reszta UE odwróci się od nas plecami? Jest więc wiele pytań. Myślę, że znajdziemy odpowiedzi na te pytania. Nierozwiązanie problemu z uchodźcami będzie miało konsekwencje negatywne, również dla Polski. Polityk, który twierdzi inaczej, jest albo ignorantem, albo jest skrajnie odpowiedzialny. Chciałabym podkreślić: wezwanie Polski do solidarności to nie szantaż. To nasza własna trzeźwa ocena sytuacji

– dodawała.

Stwierdziła też: – Poważnie rozważamy zwiększenie naszego zaangażowania.

Choć Kopacz nie powiedziała wprost, że do Polski trafi w sumie kilkanaście tysięcy uchodźców, do czego zmuszają nas unijni politycy, to przygotowania już trwają.

W środę wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski powołał pełnomocnika ds. migracji. Jego zadaniem będzie stworzenie regionalnej polityki migracyjnej w celu integracji społecznej i kulturowej rosnącej liczby cudzoziemców. Funkcję tę pełnić będzie Izabela Szewczyk, dotychczasowa dyrektor Wydziału Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ostatnio przyjęliśmy 19 polskich rodzin z Donbasu. Teraz przed nami wyzwanie wielokrotnie większe i trudniejsze. Połowa przyjeżdżających do Polski cudzoziemców pozostaje w naszym województwie, przede wszystkim w Warszawie

– powiedział Jacek Kozłowski.

Jak czytamy na stronie wojewody, pełnomocnik opracuje plan wsparcia związany z przyjmowaniem uchodźców w województwie mazowieckim, w tym doraźnej pomocy o charakterze socjalnym oraz stworzenia programu preintegracyjnego. Plan dotyczyć będzie także wsparcia w procesie podejmowania edukacji i uzyskiwania pracy. Do obowiązków pełnomocnika będzie należało również wypracowanie rozwiązań prawnych, które będą mogły być wykorzystane w polityce migracyjnej państwa.

 Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl,mazowieckie.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
plk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo