Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Bulwary Nadwiślańskie im. WSI? Kopacz chwali się inwestycją firmy od Piotra P.

- Bulwary to cudowne miejsce do odpoczynku. Nie jest to tylko moja diagnoza, o to pytałam tych, których dzisiaj tutaj spotkałam.

flickr.com/photos/kancelariapremiera; https://twitter.com/gd7171/media
- Bulwary to cudowne miejsce do odpoczynku. Nie jest to tylko moja diagnoza, o to pytałam tych, których dzisiaj tutaj spotkałam. Usłyszałam całą historię tego miejsca - mówiła premier Ewa Kopacz na oficjalnym otwarciu bulwarów wiślanych w Warszawie. Przetarg wart 123 mln zł na budowę bulwarów wygrała Hydrobudowa Gdańsk. Miesiąc przed wygraną do rady nadzorczej Hydrobudowy weszli związani z WSI Krzysztof Werelich i Piotr P.

- Mamy wreszcie miejsce do odpoczynku, miejsce do podziwiania drugiego brzegu, który jest zupełnie naturalny. Jak państwo wiecie, ten jest zmodernizowany. Powoli zagospodarowujemy ten teren. Mamy Multimedialny Park Fontann, port Czerniakowski, poniatówkę, plażę z pawilonem. Cieszmy się, że pogoda nam dopisała i że ta część jest już otwarta - powiedziała na otwarciu Hanna Gronkiewicz-Waltz 

CZYTAJ WIĘCEJ: Kopacz z HGW pozowały do zdjęć na Bulwarach Wiślanych. A obok... #polskawruinieAni premier Kopacz, ani prezydent Gronkiewicz-Waltz nie chwaliły się historią przetargu na nowo otwarte bulwary. Jak pisał w lutym br. Wojciech Cieśla w "Newsweeku", pieniądze Hydrobudowy Gdańsk prawdopodobnie (podobnie jak w przypadku "Pro Civili") trafiały na Cypr.

- W budowę nadwiślańskich bulwarów w Warszawie zaangażowała się firma, za którą stoją dwaj skazani za przestępstwa oficerowie WSI, bandyta związany z gangiem pruszkowskim, aresztowany szef SKOK Wołomin. Firma upada, bulwary szybko nie powstaną. A co z pieniędzmi? Tropy prowadzą na Cypr - pisał Cieśla.

O sprawie pisaliśmy również na portalu niezalezna.pl. We wrześniu 2012 r. zapadła decyzja. Przetarg na budowę bulwarów na lewym brzegu Wisły w Warszawie wygrała Hydrobudowa Gdańsk. Wykonawca złożył najniższą ofertę – 123 mln zł, dzięki czemu pokonał Skanska (oferta za 132 mln zł) Bilfinger Berger (135), Budimex (147 mln), Warbud (153 mln), Mostostal Warszawa (168 mln) i Energopol-Szczecin (176 mln).

CZYTAJ WIĘCEJ: Nagroda dla prezesa SKOK Wołomin od ministra Baniaka

Co ciekawe, miesiąc przed wygraną do rady nadzorczej Hydrobudowy Gdańsk weszli Krzysztof Werelich i Piotr P. Panowie wcześniej znani byli zarówno jako producenci filmu "Bitwa Warszawska 1920" (film otrzymał rekordową w historii PISF dotację 9 mln złotych), jak i z raportu ds. likwidacji WSI, w kontekście kilkusetmilionowych wyłudzeń fundacji "Pro Civili".

- Głównymi założycielami fundacji byli Anton Wolfgang Kasco i Patryk Manfred Holletschek (twórca pierwszej w Polsce piramidy finansowej: „Global System”). Prezesem Zarządu Fundacji był Krzysztof Werelich, a Dyrektorem Generalnym Elżbieta Polaszczyk. Radę Fundacji tworzyli: przewodniczący Piotr P. (do sierpnia 1995 r. oficer WSI), Beata Werlich, Krzysztof Kostrzewski, gen. Stanisław Świtalski oraz Marek Olifierczuk (współpracownik prowadzony przez Piotra P.). Jednym z pracowników Fundacji był oficer Zarządu III WSI Marek Wolny. W 1994 r. w skład Rady Fundacji wchodzili ponadto Janusz Maksymiuk i Tomasz Lis - czytamy w tzw. raporcie Antoniego Macierewicza z 2007 r.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kłamstwo obnażone. Jest zdjęcie ze spotkania Komorowskiego z aferzystami z Wołomina

W kontekście relacji władz miasta Warszawa i samej Hanny Gronkiewicz-Waltz wymowne jest zdjęcie z premiery filmu "Sierpniowe Niebo. 63 dni chwały" z września 2013 r., na którym widać, jak wiceprzewodnicząca PO rozmawia z Piotrem P. i Mariuszem G. z kierownictwa SKOK Wołomin:Impreza z udziałem aferzystów ze SKOK Wołomin: Piotrem P. i Mariuszem G. ZOBACZ NAGRANIE:

 Źródło: niezalezna.pl,Newsweek

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
sp
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo