Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Remis liderów na końcówce kampanii. Sensacyjny sondaż SLD

Remis na trzy dni przed I turą.

youtube.com
Remis na trzy dni przed I turą. 36 procent dla Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego - taki jest wynik wewnętrznego sondażu, jaki zamówił Sojusz Lewicy Demokratycznej, do którego dotarł portal niezalezna.pl. Kandydatka tej partii uzyskała wynik 6-procentowy.

Rzecznik SLD, Dariusz Joński nie chce oficjalnie potwierdzić tej informacji, jednak przyznaje, że "słyszał o takim sondażu". - To tajemnica handlowa. Nie mogę zaprzeczyć ani potwierdzić - mówi portalowi niezalezna.pl, Kuba Antoszewski z Millward Brown. To właśnie ta sondażownia miała przeprowadzić badanie dla Sojuszu.

Prawdopodobnie reakcją na gwałtowny spadek poparcia jest atak Komorowskiego na Andrzeja Dudę. Na finiszu kampanii sztab kandydata Platformy Obywatelskiej wypuścił kolejny negatywny spot w całości poświęcony głównemu konkurentowi - Andrzejowi Dudzie. Twarz kandydata PiS zamienia się w nim w twarz Jarosława Kaczyńskiego, a młoda dziewczyna budzi swojego męża (partnera?), któremu się Duda i Kaczyński przyśnił. – Tomek! Obudź się! – mówi dziewczyna. – Mariola, idziemy na wybory! – odpowiada chłopak, któremu śnili się Kaczyński i Duda. – Za Dudą stoi Kaczyński. To nie sen, to rzeczywistość – mówi lektor.

CZYTAJ WIĘCEJ: Najnowszy sondaż: Na pewno będzie II tura. Komorowski poniżej 40 proc.

Według najnowszego, wewnętrznego sondażu Sojuszu Lewicy Demokratycznej na trzy dni przed wyborami w wyborczym peletonie dogonił do Andrzej Duda. Potwierdzają ten sondaż tendencję, jaką widać w innych badania, w których różnica między kandydatami PO i PiS radykalnie się zmniejsza.


grafika własna - niezalezna.pl

36 procent dla kandydatów PO i PiS, 8 procent dla Pawła Kukiza i 6 proc. dla Magdaleny Ogórek. Tyle uzyskuje czołówka wyborów prezydenckich w wewnętrznym badaniu SLD. Janusz Korwin-Mikke uzyskuje w nim 5%, a Janusz Palikot 2%. Informację o wewnętrznym sondażu SLD uzyskaliśmy ze sztabu wyborczego Ogórek, jednak oficjalnie nikt nie chce mówić o szczegółach badania. Jak udało nam się ustalić nieoficjalnie - przeprowadzono go 6 maja na próbie 1100 osób z 15 województw (bez świętokrzyskiego).

- Celem sondażu było ustalenie, czy przygotowywać partyjny wieczór wyborczy na skromnie, czy na bogato - mówi informator niezalezna.pl. Kuba Antoszewski z Millward Brown, które miało badanie przeprowadzić, nie chce potwierdzić, ani zaprzeczyć naszym informacjom. - To tajemnica handlowa - ucina.

To pierwszy tak sensacyjny sondaż, jednak taką tendencję (zmniejszanie się różnicy między kandydatami) wykazują od kilku miesięcy wszystkie sondażownie. Dziś "Super Express" opublikował sondaż prezydencki pracowni IBRiS  gdzie Bronisław Komorowski może liczyć na poparcie 39,7 procent ankietowanych, a Andrzej Duda z PiS -  29 procent. IBRIS jeszcze 6 dni temu dawał Dudzie 26,8 proc.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
sp,pk,jl
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo