​Na ulice wyjedzie nowy Polonez?

Paweł Zarecki - autor nowej wersji Poloneza szuka producenta dla odmłodzonej wersji kultowego auta. Ma być to normalny samochód dla każdego Polaka, nie super limuzyna.

twitter.com/hubert_90
Paweł Zarecki - autor nowej wersji Poloneza szuka producenta dla odmłodzonej wersji kultowego auta. Ma być to normalny samochód dla każdego Polaka, nie super limuzyna. Do stworzenia nowego Poloneza zmobilizowała go wieść o powstającej nowej wersji Warszawy.
 
Zarecki zaznacza, że nie skończył żadnej szkoły związanej z projektowaniem. Ma za sobą szkołę lotniczą. W nowej wersji auta chce nawiązać do klasycznego modelu Poloneza.
 
- Myślę, że Polonez ma szanse wejść do seryjnej produkcji. Nie musi to być luksusowy samochód, tylko normalny samochód dla każdego Polaka - zdradza autor projektu cytowany przez tvn24bis.pl.
 
Projektant wciąż poszukuje producenta dla odmłodzonego Poloneza. „Złożył propozycję kilku firmom z branży, lecz do tej pory nikt nie zainteresował się tym tematem” – podaje tvn24bis.pl.
 
FSO Polonez to samochód osobowy produkowany przez Fabrykę Samochodów Osobowych w Warszawie od 3 maja 1978 roku do 22 kwietnia 2002 roku. Powstał jako następca Polskiego Fiata 125p, który był produkowany równolegle aż do 1991 roku. Przez cały okres produkcji samochód przeszedł kilka większych modernizacji, wprowadzano także kolejne odmiany.

Polonez rocznik 1978
 

(fot. SuperTank17/Wikimedia Commons)

Polonez produkcja 1997-2002
 

(fot. CZmarlin /Wikimedia Commons)​

Projekt nowego Poloneza autorstwa Pawła Zareckiego

 Źródło: niezalezna.pl,wikipedia.org,tvn24bis.pl

 

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo