Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Dzień otwarty (nieczynnej) II linii metra tuż przed wyborami. I wszyscy zadowoleni

Specjaliści od wizerunku Hanny Gronkiewicz-Waltz i osoby odpowiedzialne za jej kampanię wyborczą mieli trudny orzech do zgryzienia.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Specjaliści od wizerunku Hanny Gronkiewicz-Waltz i osoby odpowiedzialne za jej kampanię wyborczą mieli trudny orzech do zgryzienia. Prace przy II linii metra przedłużały się i istniało duże ryzyko, że nie zostanie ona otwarta przed wyborami samorządowymi. Dziś już wiemy, że oficjalne otwarcie zaplanowano dopiero na 19 grudnia. Okazuje się jednak, że nie przeszkadza to ratuszowi w organizacji wielkiej fety z okazji otwarcia II linii metra jeszcze przed wyborami.

Z oficjalnego komunikatu Urzędu Miasta Warszawa wynika, że choć II linia metra otworzona zostanie dopiero 19 grudnia, dzień otwarty II linii metra zostanie zorganizowany 9 listopada - na tydzień przed wyborami samorządowymi.

- 14 grudnia ma zostać otwarty centralny odcinek II linii metra. Zanim jednak to się stanie, w niedzielę 9 listopada, będzie można obejrzeć nowe i gotowe stacje podziemnej kolejki.Warszawski ratusz zaprasza do zobaczenia stacji centralnego odcinka II linii metra w Dzień Otwarty – czytamy w komunikacie stołecznego ratusza.
 
Władze Warszawy zapewniają, że centralny odcinek drugiej linii metra jest już gotowy, a obecnie trwają odbiory, próbne przejazdy. Nadal nie ma jednak jeszcze odbiorów Straży Pożarnej, Sanepidu oraz nadzoru budowlanego.

- Chcemy być pewni, że wszystko jest bezpieczne i sprawne. Wiemy już, że wszyscy metrem pojedziemy 14 grudnia tego roku - mówi Hanna Gronkiewicz-Walt.

Najwyraźniej jednak, aby nie tracić PR-owej karty przetargowej, Hanna Groniewicz-Waltz i tak wykorzysta II linię metra w swojej kampanii wyborczej. Ratusz 9 listopada, czyli na tydzień przed wyborami samorządowymi organizuje bowiem dzień otwarty na II linii metra.

- W godz. 10-18 otwarte będą wszystkie stacje nowej linii metra. Wstęp będzie wolny, nie są konieczne zapisy. Wszystkie stacje są już gotowe, tak więc zobaczyć będzie można podziemne budowle takie, jakie pasażerowie będą widzieli podczas codziennych podróży podziemną koleją. Dotychczasowe dni otwarte odbywały się jeszcze podczas prac budowlanych i nikt nie widział ostatecznego efektu prac budowlańców. Teraz stacje pokażą się w całej okazałości. Wcześniejsze dni otwarte cieszyły się ogromną popularnością, chętnych do obejrzenia budowanych stacji było kilka razy więcej niż można było wpuścić na plac budowy. Teraz nie będzie takich ograniczeń, przyjść i obejrzeć stacje może każdy – czytamy w oficjalnej zapowiedzi imprezy.

 Źródło: UM Warszawa,InfoTram,niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
rz
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo