Sondaż: Będzie druga tura wyborów w Warszawie

34 procent dla Hanny Gronkiewicz-Waltz i 17 procent poparcia dla Jacka Sasina.  Taki wynik w wyborach na prezydenta Warszawy oznacza drugą turę wyborów.

archiwum
34 procent dla Hanny Gronkiewicz-Waltz i 17 procent poparcia dla Jacka Sasina.  Taki wynik w wyborach na prezydenta Warszawy oznacza drugą turę wyborów. Dane pochodzą z sondażu Agencji Badania Rynku Sesta - informuje portal Onet.pl.

Spośród osób, które na pytanie "Czy planuje Pan/i wziąć udział w najbliższych wyborach samorządowych?" odpowiedziały "tak" i "raczej tak", 34 procent poparłoby urzędującą prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz, wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej. Na drugim miejscu uplasowałby się Jacek Sasin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości – z 17-procentowym poparciem, a na trzecim Piotr Guział, lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, obecny burmistrz Ursynowa – z 10 procentami głosów.

Przemysław Wipler z Kongresu Nowej Prawicy byłby z 4-procentowym poparciem, Sebastian Wierzbicki z SLD – 3 proc. głosów. Po dwa procent zdobyliby Andrzej Rozenek, jeden z liderów Twojego Ruchu, startujący z ramienia własnego komitetu (Komitetu Wyborczego Wyborców Andrzeja Rozenka) oraz Joanna Erbel, kandydatka Partii Zielonych. Agata Nosal-Ikonowicz, kandydatka Ruchu Sprawiedliwości Społecznej oraz Mariusz Dzierżawski z ramienia Ruchu Narodowego zdobyliby po jednym procencie poparcia, a Zbigniew Wrzesiński, który startuje z komitetu "Wspólnota, Patriotyzm, Solidarność" - 0,3 procent głosów. Ostatnią pozycję zajmuje Andrzej Gorayski z partii Demokracja Bezpośrednia, który ma praktycznie zerowe poparcie.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 22-28 października tego roku, przez niezależną Agencje Badania Rynku Sesta, metodą wywiadu bezpośredniego, z użyciem kwestionariusza na tysiącosobowej grupie dorosłych mieszkańców Warszawy, zameldowanych w stolicy.

Agencja Badania Rynku Sesta, która wykonywała badanie, działa w branży od blisko 18 lat.

 Źródło: niezalezna.pl,onet.pl

 

JW
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo