Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Papież jedzie do Korei

Ojciec Święty wybiera się dziś do Korei Południowej. Spotka się tam z młodymi, jak również beatyfikuje kolejnych chrześcijańskich męczenników.

Autor:

Ojciec Święty wybiera się dziś do Korei Południowej. Spotka się tam z młodymi, jak również beatyfikuje kolejnych chrześcijańskich męczenników. Tamtejsze media katolickie jak i pierwszy program koreańskiej telewizji od dawna śledzą przygotowania i wizytę Franciszka.
 
Już w momencie zapowiedzi wizyty Papieża Kościół koreański zaczął się intensywnie modlić o Boże błogosławieństwo na czas jego pielgrzymki. W ramach przygotowań zostało powołanych 10 komisji, z których szczególnie ważne są dwie: kulturalna i duszpasterska. Komisja duszpasterska obejmuje zarówno osoby starsze, jak i młodsze” – podaje Radio Watykańskie.
 
14 sierpnia na spotkanie młodzieży katolickiej Azji, które po raz pierwszy odbędzie się w Korei może przybyć około 10 tys. osób.
 
Po raz pierwszy w muzeum miejskim w Seulu będzie można zobaczyć wystawę poświęconą męczennikom koreańskim. Znajdą się na niej 103 męczennicy beatyfikowani przez Piusa XI w 1925 r. i przez Pawła VI w 1968 a kanonizowani przez Jana Pawła II w 1984 r., jak również 124 męczenników, którzy będą beatyfikowani przez Franciszka.

Autor:

Źródło: pl.radiovaticana.va,niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Polska