Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Sztuka „Czterdziestka w opałach”

Małżeńska komedia pomyłek. Jednoosobowy show komediowy w wykonaniu Katarzyny Żak. To wszystko w sztuce „Czterdziestka w opałach” na deskach Teatru Kamienica.

Małżeńska komedia pomyłek. Jednoosobowy show komediowy w wykonaniu Katarzyny Żak. To wszystko w sztuce „Czterdziestka w opałach” na deskach Teatru Kamienica.


Spektakl opowiada o czterdziestoletniej Lilce, która pomimo swojego wieku wciąż czuje się nastolatką. Wbrew metryce, mężowi i dzieciom nie chce stać się nagle stateczną matroną tylko dlatego, że przekroczyła pewną niewidzialną granicę. Granicę czterdziestu lat. Spotykamy ją nad Bałtykiem podczas rodzinnego urlopu z mężem i dwójką dzieci. Pomiędzy ośrodkiem wczasowym, smażalnią a piaszczystymi wydmami udaje jej się wplątać w mnóstwo zabawnych i kłopotliwych sytuacji. Kto by pomyślał jak wiele może się zdarzyć podczas jednego turnusu wczasowego.

To tu Lilka przeżywa fascynację lokalnym amantem, walczy o męża z niebezpieczną famme fatale, prowadzi prywatne śledztwo. W przerwach z trudem opanowuje dwóch urwisów, spotyka licealną miłość i … czasem się opala.


Lilka uważa, że nie wygląda już tak dobrze jak kiedyś. Czuje , że mężczyźni przestali zwracać na nią uwagę. Ma wrażenie, że znudziła się już mężowi i że ten chętnie wymieniłby ją na „nowszy model”. Ale czy tak jest naprawdę? Może to tylko jej rozbuchana wyobraźnia podsuwa jej nieuzasadnione obawy?


Jednoosobowy show komediowy w wykonaniu Katarzyny Żak to drwina ze stereotypów związanych z wiekiem. Wnikliwa i pełna ciepła analiza kobiecych fobii i kompleksów. Spojrzenie z dystansu na prawdziwe i te zupełnie wymyślone problemy w związkach.

Zbiorowa terapia śmiechem!Reżyseria: Wojciech Adamczyk

Muzyka: Piotr Adamczyk

Na scenie: Katarzyna Żak


Najbliższe terminy spektakli w Teatrze Kamienica:

10 lutego 19:00 Scena Parter

23 lutego 19:00 Scena Parter

24 lutego 19:00 Scena Parter

22 marca 19:00 Scena Parter

29 marca 19:00 Scena Parter

30 marca 19:00 Scena Parter

31 marca 19:00 Scena Parter

 Źródło:

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo