Z OSTATNIEJ CHWILI
MRiPS: stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu listopada br. wyniosła 5 proc. • • •

„Precz z komuną!” - usłyszał Bauman na konferencji w Wlk. Brytanii. ZOBACZ FILM

Po raz kolejny prof. Zygmunt Bauman usłyszał od młodych ludzi popularną piosenkę z czasów Solidarności.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
YouTube
Po raz kolejny prof. Zygmunt Bauman usłyszał od młodych ludzi popularną piosenkę z czasów Solidarności. „A na drzewach zamiast liści” wykrzyczeli Polacy na międzynarodowej konferencji w Manchesterze, w Wielkiej Brytanii. Skandowano także „Precz z Komuną!”, a pod filmem z relacją z protestu pojawiło się hasło „Wszystkich nas nie zamkniecie” związane z akcją solidarności ze skazanymi przez wrocławski sąd za protest przeciw Baumanowi.

Wystąpienie Baumana tym razem zostało oprotestowane w Wielkiej Brytanii. Do akcji protestacyjnej doszło podczas międzynarodowej konferencji „Politics in Times of Anxiety”, na Uniwersytecie w Manchesterze w Wielkiej Brytanii.

Przed prelekcją prof. Zygmunta Baumana, byłego majora KBW odpowiedzialnego za zwalczanie podziemia komunistycznego, na salę wykładową weszło czterech Polaków, którzy skandowali słowa antykomunistycznej piosenki „A na drzewach zamiast liści”. Polacy krzyczeli w stronę prelegenta; „Norymberga dla komuny” oraz „Precz z komuną”, po czym opuścili budynek.

Autorzy filmiku zamieszczonego w serwisie youtube, na którym uwieczniono wydarzenie, informują, że są kibicami oraz „normalnymi ludźmi, którzy chcieli wyrazić swoje zdanie”. Zaznaczają też, że ich protest nie zakłócił w żaden sposób przebiegu konferencji.

Proszona o interwencję ochrona Uniwersytetu stwierdziła, że „każdy ma prawo do wyrażania swoich przekonań politycznych i z tego powodu nie może zostać zatrzymany”.

Więcej na ten temat w jutrzejszym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.

ZOBACZ FILM:

 Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Magdalena Piejko
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo