Jest zawiadomienie ws. HGW

Stowarzyszenie Warszawa Społeczna złożyło doniesienie do prokuratury ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez prezydent miasta Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
Stowarzyszenie Warszawa Społeczna złożyło doniesienie do prokuratury ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez prezydent miasta Hannę Gronkiewicz-Waltz. Chodzi o głośną sprawę patrolowania Wisły wspólnie z żołnierzami jednostki GROM.

„Istnieją uzasadnione podejrzenia, że Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy, w dniu 21 maja 2014 r. wykorzystała sprzęt wojskowy i żołnierzy RP do przepłynięcia odcinka Wisły i przeprowadzenia wydarzenia medialnego, towarzyszącego przepływowi. Według informacji medialnych w wydarzeniu wzięli udział żołnierze jednostki specjalnej GROM w kominiarkach, dwa wojskowe pontony i helikopter” - piszą autorzy zawiadomienia.

Działacze stowarzyszenia podejrzewają, że prezydent mogła wykorzystać siły zbrojne RP do promocji swojej osoby „tym samym działając na szkodę interesu publicznego”. Również, że swoim pojawienie z jednostkami GROM-u mogła wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia. Także autorzy doniesienia podejrzewają, że Hanna Gronkiewicz-Waltz wywołała czynności sił zbrojnych RP, wiedząc jednocześnie o tym, że zagrożenie nie istnieje.

Stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców Warszawa Społeczna powstało w 2012 roku. Do tej pory występowało m.in. w obronie lokatorów, protestowało przeciw reprywatyzacji i przeciw likwidacji stołecznych szkół.

Internauci od środy wymyślają kolejne żarty na temat głośnego już rejsu.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

oa
Wczytuję ocenę...
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Napisz pierwszy!

Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo