Gazeta Polska: Tygrys bez pazurów. MON rządzą Cezary Tomczyk z Mirosławem Różańskim Czytaj więcej!

Apel do prokuratury o uchylenie aresztu wobec dziennikarza Pawła Mitera

Paweł Miter autor prowokacji ujawniającej aferę z udziałem sędziego Ryszardowi Milewskiemu. Sprawa bulwersuje co raz więcej  środowisk.

Keith Allison/Foter/CCBY-SA
Paweł Miter autor prowokacji ujawniającej aferę z udziałem sędziego Ryszardowi Milewskiemu. Sprawa bulwersuje co raz więcej  środowisk. Centrum Monitoringu Wolności Prasy wysłało dziś do Alfreda Staszaka z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze apel o uchylenie aresztu tymczasowego, którym objęty jest dziennikarz Paweł Miter.

Przedstawiamy apel:

Zwracamy się do Pana z apelem o uchylenie aresztu tymczasowego, którym objęty jest dziennikarz Paweł Miter (Sygn. akt. VDs 14/14). Podkreślamy, że większość ze stawianych mu zarzutów związanych jest z podejmowaną przez niego prowokacją dziennikarską, ewidentnie będącą w interesie publicznym. Aresztowanie dziennikarza, w związku z wykonywaną przez niego pracą, rodzi niepokój z perspektywy wolności słowa, która w świetle orzecznictwa Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, stanowi fundament demokracji. Dlatego pozbawienie dziennikarza wolności w związku z wykonywanym przez niego zawodem nie koresponduje z wyrażoną w Konstytucji RP zasadą demokratycznego państwa prawnego oraz będzie odstraszać innych dziennikarzy od podejmowania prowokacji dziennikarskich w sprawach ważnych dla społeczeństwa, a zatem leżących w interesie publicznym.

Z poważaniem
Wiktor Świetlik
Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP
 

"Gazeta Polska" podjęła decyzję o udzieleniu mu pomocy prawnej. Prosimy o wpłaty na pomoc wszytskim niezależnym dziennikarzom.

Wpłat można dokonywać na konto fundacji Fundacji Niezależne Media o numerze: 62 1240 1053 1111 0010 5517 7864 (Bank Pekao SA), w danych do przelewu należy wpisać: FUNDACJA NIEZALEŻNE MEDIA, ul. Filtrowa 63/43, 02-056 Warszawa, a w temacie przelewu: „Pomoc dla niezależnych dziennikarzy”.
 

 Źródło: CMWP SDP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

pk
Wczytuję ocenę...
Wideo