Gazeta Polska UJAWNIA: ochroniarz Jaruzelskiego „silnym człowiekiem” Tuska! Czytaj więcej!

Wyszkowski dla niezalezna.pl: Tadeusz Mazowiecki, czyli człowiek tajemnica

Dziś nad ranem zmarł Tadeusz Mazowiecki, ostatni premier PRL i pierwszy premier III Rzeczypospolitej. - Jest to bardzo smutna wiadomość.

Mariusz Kubik/Wikimedia Commons
Dziś nad ranem zmarł Tadeusz Mazowiecki, ostatni premier PRL i pierwszy premier III Rzeczypospolitej. - Jest to bardzo smutna wiadomość. Cały czas mimo, że Tadeusz Mazowiecki przebywał na swoistej emeryturze politycznej, chociaż formalnie był doradcą prezydenta Komorowskiego, miałem nadzieję, że sporządzi wspomnienie swojego zaangażowania politycznego - mówi niezalezna.pl Krzysztof Wyszkowski.

Mazowiecki był, współtwórcą i przewodniczącym Unii Demokratycznej oraz Unii Wolności. Zmarł kilka minut po godzinie 6.00. Miał 86 lat.

- Jego wspomnienie mogłoby być encyklopedią całej powojennej historii Polski. Już trudno mówić o jego młodości okupacyjnej, ale poczynając od roku 49 przynajmniej do okresu, gdy był działaczem Platformy Obywatelskiej. Ten kilkudziesięcioletni okres powinien być szczegółowo opisany. Te wszystkie nadzieje na tą pracę wraz z nim umarły. Jest to wielką stratą dla polskiego życia publicznego, ponieważ mógł on przedstawić najszerszą panoramę historii PRL i III RP wraz z tym decydującym okresem przekształcania się PRL w III RP. Wielkim zawodem jest fakt, że na to się nie zdobył. Ale dlaczego? Przyjdzie czas na refleksje później, na razie trzeba skonstatować, że odszedł człowiek niesłychanie tajemniczy. Powiedziałbym Tadeusz Mazowiecki – człowiek tajemnica. Odszedł pozostawiając po sobie wielki znak zapytania. Nie czas dziś, żeby się za ten znak zapytania zabierać, dziś przeżywamy żałobę – powiedział niezalezna.pl Krzysztof Wyszkowski.

Zobacz archiwalne nagrania Tadeusza Mazowieckiego

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mg
Wczytuję ocenę...
Wideo