Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

​Niemcy eksportują babcie do Polski

Polskie domy opieki skutecznie kuszą Niemców ceną i jakością usług – „Puls Biznesu” przytacza obszerne fragmenty materiału amerykańskiej agencji Bloomberg, opisującego to zjawisko.

Autor:

Polskie domy opieki skutecznie kuszą Niemców ceną i jakością usług – „Puls Biznesu” przytacza obszerne fragmenty materiału amerykańskiej agencji Bloomberg, opisującego to zjawisko.
 
Polskie domy opieki zachęcają Niemców przede wszystkim stosunkiem ceny do jakości. Ubezpieczenie płaci obywatelom tego kraju, którzy potrzebują opieki najwyższego stopnia, 1550 euro miesięcznie. Koszt takiej opieki w Niemczech to 3250 euro.
 
Polskie domy opieki oferują podobny lub nawet wyższy standard za 1200 euro miesięcznie. Co prawda niemiecki rząd za opiekę za granicą wypłaca mniej, bo 700 euro, ale to, plus pieniądze z emerytury, pozwalają starszym osobom spędzać resztę życia w polskim domu opieki.
 
W przeprowadzonej przez jedną z największych firm ankieterskich w Niemczech TNS Emnid w marcu tego roku ankiecie, jeden na pięciu obywateli Niemiec stwierdził, że mógłby rozważyć wyjazd do zagranicznego domu opieki - czytamy w gazecie.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl,Puls Biznesu

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane