Wojna w PSL zagrozi Tuskowi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Władza sięga po PRL-owskie metody

W przesłanym do redakcji portalu niezalezna.pl oświadczeniu przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek zarzucił prezydentowi i premierowi, że wzywanie do bojkotu warszawskiego referendum jest naruszeniem tajności aktu referendalnego i działa

hgwmusiodejsc.pl; mat. pras.
W przesłanym do redakcji portalu niezalezna.pl oświadczeniu przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek zarzucił prezydentowi i premierowi, że wzywanie do bojkotu warszawskiego referendum jest naruszeniem tajności aktu referendalnego i działaniem wymierzonym przeciwko konstytucyjnym prawom Polaków.

- Tak jak PRL-owskie „głosowanie bez skreśleń” miało piętnować jako przeciwników „państwa ludowego” ludzi korzystających z tajności głosowania i wchodzących do kabin wyborczych, tak apel o nieprzychodzenie na referendum ma piętnować Warszawiaków opowiadających się za zmianą na stanowisku prezydenta stolicy. Autorzy apelów o bojkot chcą, by Warszawiacy wiedzieli, iż władza będzie widzieć swoich przeciwników – stwierdza Marek Jurek.

Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej wzywa do tego, aby Donald Tusk i Bronisław Komorowski wycofali się ze swoich apeli o bojkot referendum.

Referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zostało zaplanowane na 13 października.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo