Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Archiwalne zdjęcie ujawnia tajemnicę Putina?

W internecie pojawiło się zdjęcie, które wstrząsnęło rosyjską opinią publiczną. Fotografia została wykonana w 1989 roku w czasie demonstracji. Brutalnej akcji zatrzymania jednego z uczestników przygląda się... Władimir Putin. Z relacji świadków wynik

Andrey Volodov/SXC; kremlin.ru

W internecie pojawiło się zdjęcie, które wstrząsnęło rosyjską opinią publiczną. Fotografia została wykonana w 1989 roku w czasie demonstracji. Brutalnej akcji zatrzymania jednego z uczestników przygląda się... Władimir Putin. Z relacji świadków wynika, że to on osobiście dowodził wówczas funkcjonariuszami KGB i milicji.

Publikacja zdjęcia na blogu wywołała spore zamieszanie. Autor wpisu tłumaczy, że zdjęcie zostało opublikowane w książce obrońcy praw człowieka Julija Rybakowa. Do książki zdjęcie trafiło natomiast od Walierija Tieriechowa – to właśnie on jest obezwładnianym przez umundurowanych funkcjonariuszy mężczyzną ze zdjęcia. Tieriechow jeszcze przed śmiercią wielokrotnie wspominał, że w czasie akcji widział Putina, który kierował działaniami milicji i KGB.

Na reakcję rosyjskich władz nie trzeba było długo czekać. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zapewnia, że fotografia musi być sfałszowana, ponieważ data wykonania zdjęcia sugeruje, że zostało ono zrobione trzy miesiące przed powrotem Putina z Niemiec, gdzie pracował jako agent KGB.

Sam Putin wyraził zdumienie z powodu istnienia takiej fotografii i oficjalnie całej sprawy nie komentuje.

Poniżej publikujemy zrzut ekranu z bloga Andrieja Trezina:

 

(fot. andrey-trezin.livejournal.com)

 Źródło: niezalezna.pl,andrey-trezin.livejournal.com

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo