Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

W Kalwarii Zebrzydowskiej zakończył się VIII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”

W Kalwarii Zebrzydowskiej zakończył się VIII Zjazd członków Klubów „Gazety Polskiej”. – Mimo kiepskiej pogody wyjeżdżamy stąd z „naładowanymi akumulatorami”. Energię tę skierujemy na zmianę Polski ku lepszemu – mówi portalowi niezalezna.pl szef KGP R

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
W Kalwarii Zebrzydowskiej zakończył się VIII Zjazd członków Klubów „Gazety Polskiej”. – Mimo kiepskiej pogody wyjeżdżamy stąd z „naładowanymi akumulatorami”. Energię tę skierujemy na zmianę Polski ku lepszemu – mówi portalowi niezalezna.pl szef KGP Ryszard Kapuściński.

Zjazd rozpoczął się w piątek. W sobotę jego uczestników czekał intensywny program. Goście wysłuchali wykładu o roli Polski w Europie oraz wzięli udział w spotkaniu z twórcami filmu „Smoleńsk”. O swoich badaniach klubowiczom opowiedzieli również członkowie zespołu parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M pod kierownictwem posła PiS Antoniego Macierewicza.

W sobotę został odczytany list prezesa „Prawa i Sprawiedliwości” Jarosława Kaczyńskiego do członków KGP. Wkład Klubów „Gazety Polskiej” w Polskę naszych marzeń jest nie do przecenienia. Zawsze jesteście Państwo na posterunku tam, gdzie sytuacja tego wymaga. Stajecie w obronie prawdy, wolności i pamięci. Nie pozwalacie zapomnieć o smoleńskiej tragedii tym, którzy pamiętać o niej nie chcą, i domagacie się prawdziwego wyjaśnienia jej przyczyn. Walczycie o wolność słowa. Poszerzacie sferę wymiany niezależnej informacji. W Was tkwi siła i duch republikańskiego zaangażowania. Tworzycie swoistą Rzeczpospolitą Wolnych Polaków” – napisał Kaczyński.


fot.: Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Dziś goście Zjazdu rozpoczęli dzień od uroczystej Mszy Świętej, którą odprawił o. Antoni Kluska. - Najważniejsze jest to, że ludzie mieli możliwość podczas Zjazdu w Kalwarii Zebrzydowskiej przypomnieć sobie dawne przyjaźnie i spotkać takie osoby, jak pan minister Antoni Macierewicz, które decydują o tym, jak będzie wyglądała Polska – podsumowuje Ryszard Kapuściński.

Zobacz rozmowę z red. nacz. Tomaszem Sakiewiczem

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Olga Alehno
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo