Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Mord francuskiego zakładnika

Al-Kaida poinformowała o egzekucji francuskiego zakładnika w odwecie za interwencję Francji w Mali - poinformowała mauretańska agencja Prasowa ANI powołując się na rzecznika tego terrorystycznego ugrupowania.   Według tego źródła, Francuz Phil

dariuszman/sxc.hu
Al-Kaida poinformowała o egzekucji francuskiego zakładnika w odwecie za interwencję Francji w Mali - poinformowała mauretańska agencja Prasowa ANI powołując się na rzecznika tego terrorystycznego ugrupowania.
 
Według tego źródła, Francuz Philippe Verdon został ścięty 10 marca w odpowiedzi na niedawną interwencję wojsk francuskich na północy Mali.
 
"Prezydent Francji (Francois) Hollande jest odpowiedzialny za życie innych zakładników francuskich"
- cytuje agencja ANI wypowiedź rzecznika Al-Kaidy Maghrebu Islamskiego (Aqmi).
 
Verdon był jednym z dwóch francuskich zakładników uprowadzonych w listopadzie 2011 w mieście Hombori, na północy Mali. Według rodziny, Verdon przybył do Mali w sprawach biznesowych. Uprowadzono go z hotelu. W sierpniu ub. r. Verdon mówił w nagraniu wideo umieszczonym na jednej z mauretańskich stron internetowych o "trudnych warunkach", w jakich był przetrzymywany.
 
Rzecznik francuskiego ministerstwa spraw zagranicznych Philippe Lalliot odmówił potwierdzenia informacji o egzekucji Verdona i oświadczył, że informacja ta "jest weryfikowana".
 

 Źródło: PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
gb
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo