Hugo Chavez nie żyje

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zmarł w Caracas w następstwie ciężkiej choroby nowotworowej - poinformował w wystąpieniu telewizyjnym wiceprezydent Nicolas Maduro. Lewicowy dyktator pożegnał się z tym światem dokładnie w 60. rocznicę śmierci Józefa S

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
presidencia.gob.ve
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zmarł w Caracas w następstwie ciężkiej choroby nowotworowej - poinformował w wystąpieniu telewizyjnym wiceprezydent Nicolas Maduro. Lewicowy dyktator pożegnał się z tym światem dokładnie w 60. rocznicę śmierci Józefa Stalina.

58-letni Chavez ponad 2 lata zmagał się z nowotworem. Na Kubie przeszedł cztery operacje. 

Rządził Wenezuelą od 14 lat. Urodził się 28 lipca 1954 r. we wsi Sabaneta, w stanie Barinas na zachodzie Wenezueli. Jego rodzice byli nauczycielami. W 1975 r. ukończył akademię wojskową w Caracas, a na początku lat 80. utworzył tajną organizację o nazwie Boliwariański Ruch Rewolucyjny.

Do 1991 r. o podpułkowniku spadochroniarzy Chavezie nikt nie słyszał. Radykalnie zmieniło się to jednak 4 lutego 1992 r., kiedy to "zorganizował" on kilka czołgów oraz kilkuset ludzi i podjął próbę wypędzenia ówczesnego prezydenta Carlosa Andresa Pereza z Pałacu Miraflores w Caracas. W wyniku nieudanego puczu przeprowadzonego przez Boliwariański Ruch Rewolucyjny zginęło 18 osób, a 60 zostało rannych.

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
pk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo