TYLKO U NAS: TVP zainteresowana emisją filmu Anity Gargas

Portal Niezalezna.pl ustalił, że Telewizja Polska jest zainteresowana emisją filmu „Anatomia Upadku” w reżyserii Anity Gargas. - Bardzo się cieszę, że TVP wyraziła zainteresowanie emisją filmu – mówi nam jego autorka.

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Portal Niezalezna.pl ustalił, że Telewizja Polska jest zainteresowana emisją filmu „Anatomia Upadku” w reżyserii Anity Gargas. - Bardzo się cieszę, że TVP wyraziła zainteresowanie emisją filmu – mówi nam jego autorka.

W związku z tym, że w ostatnich dniach Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zwrócił się do prezesa TVP Juliusza Brauna z apelem o wyemitowanie filmu Anity Gargas wyprodukowanego przez Niezależne Wydawnictwo Polskie (wydawcę tygodnika "Gazeta Polska"), a pomysł emisji filmu w TVP poparli podczas audycji Radia ZET „Siódmy dzień tygodnia” obecni w studiu politycy wszystkich partii obecnych w Sejmie - PO, PiS, SP, RP, PSL i SLD, poprosiliśmy Telewizję Polską o zajęcie oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Z odpowiedzi, którą otrzymaliśmy wynika, że TVP jest zainteresowana pokazaniem zarówno filmu „Anatomia Upadku” w reżyserii Anity Gargas, jak i filmu „Śmierć prezydenta” National Geographic.

- Telewizja Polska jest zainteresowana pokazaniem obu filmów. Już od pewnego czasu trwają na ten temat rozmowy, ale dziś finalnej decyzji jeszcze nie ma – wyjaśnia Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik TVP.

W rozmowie z portalem Niezależna.pl Anita Gargas przyznaje, że na stanowisko władz TVP wpłynęło najprawdopodobniej masowe zainteresowanie filmem.

- Bardzo się cieszę, że TVP wyraziła zainteresowanie emisją filmu. Oczywiście od zainteresowania do podjęcia decyzji daleka droga. Mam wrażenie, że na stanowisko władz TVP wpłynęło masowe zainteresowanie filmem oraz kierowane pod ich adresem uwagi środowisk, które uważają, że w sprawie katastrofy smoleńskiej debata w telewizji publicznej jest niewystarczająca. Wydaje mi się również, że fakt, iż politycy różnych opcji, w tym Platformy Obywatelskiej, są zdania, że „Anatomia upadku” powinna zostać pokazana w TVP, był pewnego rodzaju bodźcem do działania dla władz telewizji – mówi w rozmowie z portalem Niezależna.pl Anita Gargas.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", która wyprodukowała film, komentuje: - Bardzo się cieszę, że TVP przynajmniej zaczęła udawać, że jest telewizją publiczną. Mam nadzieję, że rozmowy z National Geographic nie będą pretekstem do wycofania się telewizji z emisji "Anatomii upadku", bo my nie stawiamy żadnych przeszkód. Film Anity Gargas może być przez TVP wyemitowany nawet dzisiaj.

 Źródło: niezalezna.pl

 

Piotr Łuczuk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo