Z OSTATNIEJ CHWILI
MRiPS: stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu listopada br. wyniosła 5 proc. • • •

Kluby „GP" idą pod pomnik Piłsudskiego

W niedzielę 11 listopada odbędzie się Marsz Niepodległości. Oczywiście wezmą w nim udział również Kluby „Gazety Polskiej" z całego kraju.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
W niedzielę 11 listopada odbędzie się Marsz Niepodległości. Oczywiście wezmą w nim udział również Kluby „Gazety Polskiej" z całego kraju. Ważna informacja - na miejsce zbiórki o godzinie 14 wyznaczono plac obok dworca Warszawa-Śródmieście.

Kluby „Gazety Polskiej" spotykają się o godz. 14 przed budynkiem dworca Śródmieście, a następnie przyłączą się do ogólnopolskiego Marszu Niepodległości, który rozpocznie się o godz. 15 w centrum stolicy, a zakończy przed pomnikiem Romana Dmowskiego przy pl. Na Rozdrożu.

Na tym jednak marsz dla klubowiczów "GP" się nie zakończy, bo ruszymy również w kierunku pomnika Józefa Piłsudskiego, by oddać hołd Marszałkowi.

– Wszystkich, którzy chcą uczcić Marszałka, zapraszamy do przyłączenia się do klubów mówi Anita Czerwińska, szefowa Warszawskiego Klubu „GP".

W Marszu Niepodległości weźmie udział Tomasz Sakiewicz. Redaktor naczelny "GP" zawiesił jednak swój udział w honorowym komitecie poparcia Marszu Niepodległości z powodu znalezienia się w nim Jana Kobylańskiego - organizatora zjazdu, na którym atakowano śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.KOMENTARZ TOMASZA SAKIEWICZA

Partia przyjaciół Rosji nas nie pokłóci

Dociera do nas coraz więcej sygnałów o próbie wykorzystania 11 listopada do budowy nowych inicjatyw politycznych. Wiele z nich jest wprost inspirowanych z Rosji. Jest dosyć oczywiste, że takie inicjatywy pojawiają się w okolicach Pałacu Prezydenckiego. Dużo bardziej przykre jest to, że próbuje się do tego wykorzystać również wspaniałe tradycje ruchu narodowego. Próba pokłócenia zwolenników uczczenia marszałka Józefa Piłsudskiego, który jest sprawcą święta 11 listopada, z obozem narodowym, lansowanie osób, zaangażowanych w tłumienie wyjaśnienia sprawy katastrofy smoleńskiej, a nawet szkalujących śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to realna gra na rozbicie jednoczącego się obecnie wokół PiS elektoratu. Kluby "Gazety Polskiej" i nasi czytelnicy nie mogą dać wciągnąć się w tę grę. Nie będziemy wspierać żadnych rozbijających prawicę inicjatyw. Naszym celem jest świętowanie niepodległości i domaganie się pełnej suwerenności. Bądźmy razem. Bądźmy z Polską. Spotykamy się o godz. 14 przy dworcu Warszawa Śródmieście. Potem dołączamy do marszu o godz. 15, a spod pomnika Dmowskiego idziemy do pomnika Marszałka. Niech to będzie wyraz naszej odpowiedzialności za Polskę.


 Źródło: niezalezna.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo