Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Pożegnanie z prezydentem Kaczorowskim

Trumna z ciałem ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego zostanie w piątek wystawiona w sali Oratorium Marianum na Uniwersytecie Wrocławskim.

Trumna z ciałem ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego zostanie w piątek wystawiona w sali Oratorium Marianum na Uniwersytecie Wrocławskim.

Zwłoki Kaczorowskiego były po ekshumacji badane we wrocławskim Zakładzie Medycyny Sądowej. Ostatni prezydent II RP na uchodźstwie - jedna z ofiar katastrofy smoleńskiej - został pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wczoraj prokuratura poinformowała, że badania DNA potwierdziły, iż na skutek błędnej identyfikacji dwie ekshumowane przed tygodniem osoby zostały pochowane w niewłaściwych grobach.

Rzecznik prasowy Uniwersytetu Wrocławskiego Jacek Przygodzki poinformował, że znany jest już przebieg piątkowych uroczystości. Wprowadzenie trumny z ciałem Kaczorowskiego do Oratorium Marianum nastąpi o godz. 9, a nabożeństwo Słowa Bożego odprawi kardynał senior Henryk Gulbinowicz.

Zamknięta trumna z ciałem będzie wystawiona w godz. od 10 do 16.15. Następnie zostanie przeniesiona do Kościoła Uniwersyteckiego, gdzie o godz. 17 rozpocznie się żałobna msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa metropolity wrocławskiego Mariana Gołębiewskiego.

- Po mszy św. trumna w asyście wojskowej zostanie ponownie przeniesiona do Oratorium Marianum, gdzie będzie wystawiona do godz. 22. Przez cały piątek wstęp do sali będzie wolny dla wszystkich pragnących złożyć hołd ostatniemu prezydentowi II RP – dodał rzecznik.

 Źródło: PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Olga Alehno
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo