Z OSTATNIEJ CHWILI
Polskie piłkarki ręczne po porażce z Danią 22:32 straciły szanse na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata • • •

"Codzienna" zaprasza do Muzeum Armii Krajowej

27 września (czwartek) obchodzony jest dzień Polskiego Państwa Podziemnego. W tym wyjątkowym dniu w Krakowie otwarta zostanie nowa ekspozycja stała w Muzeum Armii Krajowej im. Gen.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
27 września (czwartek) obchodzony jest dzień Polskiego Państwa Podziemnego. W tym wyjątkowym dniu w Krakowie otwarta zostanie nowa ekspozycja stała w Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila”.

Uroczystości z udziałem zaproszonych gości, rozpoczną się o godz. 13:00. Muzeum dla zwiedzających zostanie otwarte 28września (piątek). Bezpłatnie będzie je można zwiedzać do 30 września (niedziela). Od 2października (wtorek) obowiązywać będą bilety wstępu.W inauguracji wezmą udział Kombatanci a także przedstawiciele władz państwowych,samorządowych, kościelnych i wojewódzkich.Podczas uroczystego otwarcia wystąpi Chór Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Krakowie oraz aktorzy Teatru „Groteska”, którzy będą czytać listy – grypsy uwięzionych żołnierzy AK. Wstęp do Muzeum w dniu uroczystości – tylko za zaproszeniami.

Po zakończeniu części oficjalnej odbędzie się koncert patriotyczny dla młodzieży. Wezmą w nim udział polscy raperzy m.in. Tadek, znany z występów z zespołem Firma. Krakowski raper zaprezentuje utwory ze swojej nadchodzącej płyty "Prawda Niewygodna" poświęconej najnowszej historii Polski. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejny koncert, tym razem kwartetu smyczkowego. Wstęp na koncerty jest darmowy, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Patronem wydarzenia jest Gazeta Polska Codziennie”. Początek jutrzejszego zaplanowano na godz 19:00. Muzeum Armii Krajowej znajduje się przy ul. Wita Stwosza 12 w Krakowie (na tyłach Dworca Głównego). Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo