Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Wystawa o L. Kaczyńskim zniszczona

W Wieluniu zniszczono wystawę „Warto być Polakiem” poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu.

W Wieluniu zniszczono wystawę „Warto być Polakiem” poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu.

Ekspozycja składała się z 46 plansz, na których umieszczone były zdjęcia prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz cytaty m.in. z jego przemówień i wywiadów.

Wystawa została przygotowana przez Macieja Chojnowskiego i Fundację Nowy Kierunek, pod patronatem Kas Kredytowych SKOK. Od kwietnia 2012 r. odwiedziła już ok. 20 miast, w tym dwa razy Warszawę.

W Wieluniu wystawa została ustawiona w niedzielę. Niestety długo nie postała. Plansze zostały dosłownie wykopane z ram, a główna plansza została rozdrapana. Szczególnie dotkliwie podrapane zostało zdjęcie z twarzą śp. Lecha Kaczyńskiego.

Z ustaleń portalu Niezależna.pl wynika, że sprawa została już zgłoszona policji, a na zniszczonych planszach zabezpieczono ślady butów. Miejskie kamery, które powinny sfilmować całe zajście, znajdują się obecnie w konserwacji, więc miejscowa policja nie dysponuje nagraniami z monitoringu

W miarę możliwości wystawa została odtworzona. Będzie ją można oglądać do do 1 września włącznie, kiedy to w Wieluniu odbywać się będą obchody 73 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. 3 lata temu na takich obchodach gościł śp. Lech Kaczyński.

Wieluń od wielu lat promowany jest hasłem „Miasto pokoju i pojednania”. Najwyraźniej teraz tego pokoju zabrakło…

 Źródło:

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo