Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Wrocław: koncert ballad solidarnościowych

We wtorek (8 maja) o godzinie 18.00 we Wrocławiu odbędzie się koncert ballad solidarnościowych „Pamiętamy - piosenki buntu i nadziei”. W programie utwory m. in.

We wtorek (8 maja) o godzinie 18.00 we Wrocławiu odbędzie się koncert ballad solidarnościowych „Pamiętamy - piosenki buntu i nadziei”. W programie utwory m. in. Jacka Kaczmarskiego, Jana Pietrzaka, Jana Krzysztofa Kelusa.

Koncert jest wyrazem solidarności z Markiem Muszyńskim i Eugeniuszem Szumiejko, bohaterami podziemnej „Solidarności”, którzy w poniedziałek w siedzibie Dolnośląskiej Solidarności rozpoczęli strajk głodowy w sprawie nauczania historii w szkołach.

Wystąpią: Roman Kowalczyk (śpiew, komentarz historyczny) i Krzysztof Żesławski (gitara). Roman Kowalczyk jest dyrektorem LO nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu, historykiem, działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów i więźniem politycznym w latach 80-tych. Krzysztof Żesławski jest muzykiem - multiinstrumentalistą. Gra m.in. w zespołach Wolna Grupa Bukowina oraz Tax Free.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00 w sali 105 w budynku Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ Solidarność przy pl. Solidarności 1/3/5 we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy!

 Źródło:

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo