Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Narodowcy odpowiadają prezydentowi

W przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu organizatorzy Marszu Niepodległości odpowiadają prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu, który zadeklarował gotowość przewodniczenia przyszłoroczne

W przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu organizatorzy Marszu Niepodległości odpowiadają prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu, który zadeklarował gotowość przewodniczenia przyszłorocznemu wspólnemu marszowi w Święto Niepodległości.

- Jeśli będzie zgoda, stanę na czele przyszłorocznego wspólnego marszu w Święto Niepodległości – oświadczył na łamach „Gazety Wyborczej” prezydent Bronisław Komorowski.

Poniżej publikujemy oświadczenie organizatorów Marszu Niepodległości, którzy zapewniają, że jeżeli prezydent nie zmieni swojej dotychczasowej polityki, nie otrzyma zgody na udział w Marszu:

Panie Prezydencie – niepodległość nie jest jedynie historycznym wspomnieniem, a Święto Niepodległości nie zamyka się w pamięci o przodkach – to realna treść, praca na rzecz silnego, niezależnego państwa. To dbałość o tożsamość narodową, o sprawnie zarządzaną administrację, o silną gospodarkę pozostającą w polskich rękach, o polską walutę. To pilnowanie, by państwo polskie zajmowało stanowisko podmiotu, a nie przedmiotu, w stosunkach międzynarodowych.

Powtórzmy – nie tylko forma, a przede wszystkim treść decyduje o realnym wymiarze świętowania niepodległości. Treść, z którą Pan i Pańska formacja polityczna nie macie nic wspólnego. Musiałby pan zupełnie zmienić prowadzoną przez siebie dotychczas politykę, aby zostać zaproszonym na Marsz. Bez takiej radykalnej zmiany – zgody na Pański udział w Marszu Niepodległości 2012 po prostu nie będzie.

Robert Winnicki
Prezes Młodzieży Wszechpolskiej
Współorganizator Marszu Niepodległości


 Źródło:

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo