Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Sąsiedzi o zabójcy księdza Popiełuszki

- Wynoście się stąd, bo zaraz dostaniecie wp…l – takimi słowami powitał reporterów „Codziennej” przystrojony w PRL-owskie ordery sąsiad Grzegorza Piotrowskiego, zabójcy księdza Jerzego Popiełu

- Wynoście się stąd, bo zaraz dostaniecie wp…l – takimi słowami powitał reporterów „Codziennej” przystrojony w PRL-owskie ordery sąsiad Grzegorza Piotrowskiego, zabójcy księdza Jerzego Popiełuszki.

Mieszkający obok Piotrowskiego (dziś nosi nazwisko Pietrzak) ludzie znają jego przeszłość. - To miły, kulturalny pan, jeden z najsympatyczniejszych sąsiadów – mówi młoda dziewczyna, której nie przeszkadza jej przeszłość Piotrowskiego, i dodaje, że mieszka tu od niedawna i nie mówiono jej kim jest „ten miły sąsiad”.

Większość sąsiadów mordercy księdza Jerzego albo reaguje agresją, albo nie chce rozmawiać.

Blok, w którym mieszka Grzegorz Piotrowski, znajduje się na osiedlu, w którym większość mieszkań należy do emerytowanych wojskowych, milicjantów i funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Mieszkanie zabójcy księdza znajduje się w bloku usytuowanym na skrzyżowaniu ulic Łagiewnickiej i Organizacji WiN.

Na klatce schodowej przy wyjściu z bloku spotykamy ok. 60-letniego mężczyznę, który na piersi ma przypięte PRL-owskie ordery. W ordynarnych słowach mówi, żebyśmy wyszli.

Jedziemy do siedziby tygodnika „Fakty i Mity”. Spotykamy Romana Kotlińskiego, posła Ruchu Palikota i jednocześnie naczelnego „FiM”. Na nasz widok umyka do swojego gabinetu. Pytana o Grzegorza Piotrowskiego sekretarka naczelnego „FiM” Justyna Wnęk-Koczorowska mówi, żeby pytania przesłać mailem. Nikt w redakcji „FiM” nie zaprzecza temu, że jednym z autorów antyklerykalnego tygodnika jest zabójca księdza Jerzego.

W jutrzejszej „Gazecie Polskiej Codziennie” obszerna relacja na temat Grzegorza Piotrowskiego. Źródło:

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo