Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

12-lecie "Gazety Polskiej Codziennie". Sakiewicz: Gazeta była wyłomem - powołanym, żeby głosić prawdę

- Ta gazeta powstała przed wyborami w 2011 r., prawica była bez swoich mediów, były tylko wyspy. W 2011 r. wyniku wyborów nie byliśmy w stanie zmienić. "GPC" była wyłomem powołanym po Smoleńsku, żeby głosić prawdę. Kropla drąży skałę - powiedział podczas gali 12-lecia "GPC" Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie".

Tomasz Sakiewicz
screen TVP Info

Dziś odbywa się uroczysta gala 12-lecia "Gazety Polskiej Codziennie". Podczas wydarzenia, głos zabrał Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "GPC".

- Ten czas to czas niezwykły. Był taki analityk medialny, który powiedział, że gazeta nie ma szans istnieć więcej niż miesiąc. To prawda, bo my tylko na miesiąc mieliśmy pożyczone pieniądze. Po miesiącu okazało się, że mamy metody, by istnieć dalej. Szukamy tej metody od 12 lat. Wielu znikło z rynku, którzy mówili, że nie mamy szans, a my trwamy - powiedział Sakiewicz.

Ocenił, że media papierowe to "miejsce, w którym wytwarza się profesjonalne informacje, szkoła dziennikarstwa, z której internet może czerpać wzory. - Wiele osób odebrało w "GPC" swoją pierwszą szkołę. Przychodzili do nas do pracy w wieku 18, 20 lat - dodał.

- Ta gazeta powstała przed wyborami w 2011 r., prawica była bez swoich mediów, były tylko wyspy. Był zalew ścieku, niemieckie śmieci zalewały umysły ludzi. W 2011 r. wyniku wyborów nie byliśmy w stanie zmienić. "GPC" była wyłomem powołanym po Smoleńsku, żeby głosić prawdę. Kropla drąży skałę

– powiedział. 

Sponsorzy i partnerzy gali "GPC"mat. pras. / Niezalezna.pl

 

 

 



Źródło: niezalezna.pl

 

#12-lecie GPC

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo