Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Bochenek: Nie godzimy się na szantaże UE

Nie godzimy się na żadne szantaże ze strony urzędników Unii Europejskiej, zwłaszcza szantaże, które nie są oparte na faktach.

youtube.com/printscreen
Nie godzimy się na żadne szantaże ze strony urzędników Unii Europejskiej, zwłaszcza szantaże, które nie są oparte na faktach. Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans formułuje krytykę krzywdzącą dla Polski - ocenił rzecznik rządu Rafał Bochenek. 

- Nie godzimy się na żadne szantaże ze strony urzędników UE, zwłaszcza szantaże, które nie są oparte na faktach. Wszelkie ustawy przygotowywane przez polski parlament są zgodne z polską konstytucją i zasadami demokratycznymi - powiedział rzecznik rządu.

- Ubolewamy nad tym, że pan Timmermans ,nie znając projektów ustaw i przepisów polskiego prawa, formułuje krzywdzącą krytykę wobec Polski - dodał.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Brukseli wiceszef KE Frans Timmermans stwierdził, że podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy dot. sądów powszechnych uzasadnia - w momencie jej publikacji - rozpoczęcie procedury o naruszenie praworządności.

W swoim oświadczeniu, Komisja Europejska napisała, że "kolegium komisarzy prześle wezwanie do usunięcia uchybienia natychmiast po tym, jak ustawa – Prawo o ustroju sądów powszechnych - zostanie opublikowana".

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

#UE #Komisja Europejska #Rafał Bochenek

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo