Zawiadomienie ws. zamachu. Macierewicz w TVP Info: "Mieliśmy do czynienia z atakiem na państwo polskie"

- Mieliśmy nie tylko do czynienia z zabiciem osób, mieliśmy również do czynienia z atakiem na państwo polskie - powiedział w programie "#Jedziemy" gość Michała Rachonia, szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz. Podkomisja smoleńska złożyła w poniedziałek w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz morderstwa pozostałych 95 osób podróżujących Tu-154 10 kwietnia 2010 r.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Antoni Macierewicz gościem programu "#Jedziemy"
TVP Info/printscreen

W dniu oficjalnych obchodów 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz zapowiedział, że do prokuratury zostanie złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Później informację tą w swoim wystąpieniu potwierdził prezes PiS, brat tragicznie zmarłego prezydenta - Jarosław Kaczyński.

O zawiadomieniu Michał Rachoń rozmawiał dziś ze swoim gościem w programie "#Jedziemy", Antonim Macierewiczem.

W zawiadomieniu do prokuratury znajdują się wątki wskazujące na odpowiedzialność Władimira Putina za katastrofę smoleńską. 

Warto sobie uświadomić, że przynajmniej jedno zdarzenie lotnicze, czyli zamordowanie przeciwnika Putina, który leciał Jakiem 40, miało bardzo podobną strukturę jak to, które się zdarzyło nad Smoleńskiem

– zwrócił uwagę Macierewicz.

Jak dodał, w zawiadomieniu znalazła się między innymi informacja, że po katastrofie zaginęło lewe skrzydło samolotu, a także cała dokumentacja, jaką wiozła ze sobą "ta osoba". 

Antoni Macierewicz zwrócił również uwagę, że Władimir Putin i Donald Tusk doprowadzili do tego, że sprawą katastrofy smoleńskiej zajmowała się wyłącznie rosyjska komisja.

Polska nie miała żadnych uprawnień do badania tej katastrofy wtedy

– podkreślił.

Zawiadomienie koncentruje się na serii przestępstw, prowadzących do zamachu terrorystycznego, ale między innymi będące zamachem na głowę państwa. Jakie przesłanki powodują, że taka forma tego zarzutu została skonstruowana - dopytywał prowadzący program "#Jedziemy"

To jest art. 134 i art. 128 Kk, które mówią o tym, że zabicie prezydenta i przedstawicieli instytucji państwa polskiego jest atakiem na państwo polski

– odparł Macierewicz.

Jak dodał, "mieliśmy nie tylko do czynienia z zabiciem osób, mieliśmy również do czynienia z atakiem na państwo polskie".

 Źródło: TVP Info, niezalezna.pl,

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo