Z OSTATNIEJ CHWILI
Polskie piłkarki ręczne po porażce z Danią 22:32 straciły szanse na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata • • •

Zwolenniczka PO: Próbuję choćby jedną osobę przekonać, żeby nie głosowała na PiS. "To graniczy z cudem"

15. października Polacy przy urnach wyborczych zadecydują, która z partii będzie rządzić w Polsce. Niekwestionowanym liderem w sondażach jest stale Zjednoczona Prawica. Na czwartkowym wiecu lidera Koalicji Obywatelskiej, drugiej w badaniach, padło, że tych, którzy chcą oddać głos na rządzącą obecnie partię, ciężko przekonać do zaufania opozycji.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Donald Tusk i Szymon Hołownia
Fot.Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Według najnowszego sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 39 proc. badanych. Jest to utrzymanie wyniku z poprzedniego badania. Stabilnością nie może pochwalić się za to Koalicja Obywatelska. Partia Donalda Tuska zanotowała spadek o 2 pkt. proc. i zyskała łącznie 30 proc. poparcia. 

Jeśli chodzi o poprawę jej wyniku, to ugrupowanie nie ma co liczyć na zyskanie głosów obecnie sympatyków Zjednoczonej Prawicy. Temat został poruszony podczas czwartkowego wiecu Donalda Tuska w Pile. 

"Zadanie graniczące z cudem"

Po wystąpieniu szefa PO przyszedł czas na pytania od zebranych. W pewnym momencie głos wzięła kobieta, która zażądała od Tuska deklaracji, że "rozliczy" PiS" za łajdactwa i "TVP za to co robi z ludźmi i ich mózgami". Następnie oznajmiła, że stara się przekonywać do głosowania na opozycję, jednak nie do końca jej to wychodzi... 

"Rozmawiam z ludźmi, próbuję no choćby jedną osobę przekonać, żeby nie głosowała na obecną władzę jest to zadanie naprawdę graniczące z cudem"

– powiedziała.

Tego, że wyborcy PiS zaczną wierzyć w program Platformy Obywatelskiej nie urealniał nawet szef opozycyjnej partii. Stwierdził jedynie, że "cuda czasem się zdarzają".


 Źródło: niezalezna.pl

 

#Platforma Obywatelska #wybory #Donald Tusk #Zjednoczona Prawica

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo